Sainz harmadszor győzött a Dakar ralin: Gyenes kategóriasikerrel zárt

Az autósok között Carlos Sainz nyerte az idei Dakar Ralit, a korábbi kétszeres ralivilágbajnok harmadszor diadalmaskodott a legnehezebb autós versenyen. Gyenes Emánuel kategóriasikerrel zárta a viadalt, a szatmárnémeti motoros nyerte a Malle Moto, azaz a szerelők nélkül teljesítő motorosok viadalát. Műszaki segítség nélkül teljesítette a szatmárnémeti motoros az idei Dakar Ralit Nem mindennapi teljesítményt mondhat magáé­nak az idei Dakar Ralit megnyerő Carlos Sainz: a korábbi kétszeres ralivilágbajnok harmadszor diadalmaskodott a legnehezebb terepralis viadalon az autósok között úgy, hogy végső győzelmeit három különböző márkával szerezte. A spanyol versenyző 2010-ben Volkswagennel, 2018-ban Peugeot-val, idén pedig egy Minivel lett a Dakar Rali legjobb autósa. Az 57 éves Carlos Sainz az idei verseny tizenkét szakaszából négyet nyert meg, a pénteki záróetapot a hatodik helyen fejezte be. Az autósok között a dobogóra csak Minit vezető pilóták fértek fel, Sainz mögött a katari Nasszer al-Attijah és a francia, motorral hatszoros, autóval hétszeres Dakar-győztes Stéphane Peterhansel végzett. A motorosoknál az amerikai Ricky Brabec nyert, a kamionosok versenyét a második sikerét arató orosz Andrej Karginov nyerte, neki köszönhetően a Kamaz sorban negyedszer, az elmúlt 19 Dakart nézve 15-ödször győzött a kamionos versenyben. Gyenes Emánuel a motorosok között a 29. helyen végzett, teljesítve ezzel célkitűzését, hiszen az indulásnál a szatmárnémeti pilóta azt mondta, az első harmincban akar zárni. Az erdélyi motoros nyerte a Malle Moto, azaz a műszaki segítség nélküliek kategóriáját, és a 14. lett a Maraton kategóriában, amelyet 2011-ben és 2015-ben is megnyert.