Rangadókkal indult az idény

Székelyföldi és erdélyi rangadókkal rajtolt a jégkorong Erste Liga 2023/2024-es idénye. A címvédő Gyergyói HK Csíkszeredában kezdett a Sportklub ellen, majd hazai pályán folytatta a Brassói Corona ellen. A mérkőzések egyben román bajnoki és Román Kupa-meccsek is voltak.

Becsült olvasási idő: 4 perc
Vendégsikerrel zárult az első székely rangadó Fotó: Veres Nándor

Egy meccs, de kilenc pont forgott kockán a hétvégi székelyföldi és erdélyi rangadókon, hiszen a Csíkszeredai Sportklub – Gyergyói HK, valamint a Gyergyói HK – Brassói Corona összecsapások egyszerre beleszámítottak a jégkorong Erste Liga, a román bajnokság, valamint a Román Kupa küzdelmeibe. Sokáig némiképp érthetetlen volt, hogy a csapatok miért neveltek több légióst, mint hatot a mérkőzésekre, ám a Román Jégkorong Szövetség pontosított és kijelentette, hogy az erdélyi csapatok egymás elleni meccsein az Erste Liga szabályzata érvényesül.

Egy perc alatt odalett

Jó iramban kezdett a két székely csapat az egymás elleni rangadón. Telt ház előtt nem is tehetettek volna másképp. A harmad közepéhez érkezve a Sportklub 26 másodperc (!) alatt kétszer is meglepte a GYHK-t a hazai publikum legnagyobb örömére. Előbb Brown, majd Péter Balázs értékesített egy kontrát. A harmad vége a GYHK-é volt és a bunyóé. A 18. percben DiDiomete bunyót kezdeményezett Ma­so­ni­usal szemben, és bár utóbbi nem akart beleállni az adok-kapokba mégis véglegest kapott ő is, akárcsak a cserepadról segíteni kívánó Reisz is.
A második felvonást rosszul indította a Sportklub. A GYHK alig egy perc alatt (!) nemhogy egyenlített, hanem a vezetést is átvette. A meccs felénél újabb végleges borzolta a kedélyeket. Láday akaszkodott össze Mesikammennel, és egy újabb végleges lett a „jutalom”. A Sportklub ezzel nagyon nehéz helyzetbe került, hiszen két hátvédjét és egy centerét veszítette el. És ezt büntette is a GYHK: Vincze Péter volt eredményes.
A záróharmad elején Rut­kowski kékvonalas lövésével visszajött a meccsbe a Sportklub, de érződött a fizikális különbség a csapatok között, és a hajrában a GYHK előbb egy előnyös, majd egy üres kapus góllal bebiztosította győzelmét.

Ott folytatták, ahol abbahagyták

A tavalyi idényben a GYHK és a Brassói Corona a sorozat elődöntőjében ádáz csatát vívott a döntőbe jutásért, amelyet végül a hetedik meccs döntött el, a piros-fehérek javára. A csapatok pedig az új szezonban is ott folytatták, ahol akkor abbahagyták. Mintha egy fél év el sem telt volna el. A mérkőzés során a Gyergyói HK kétszer is megszerezte a vezetést, ám a Corona mindkétszer visszajött a meccsbe.
A lélektani pillanat a 47. percben jött el. A Corona ekkor 28 (!) másodperc alatt kétszer is bevette Rinne ketrecét. Ekkor némiképp paprikássá vált a hangulat, kisebb csetepaték jellemezték a meccset, amelyből a GYHK jött ki jobban. Az 56. percben Orbán előnyből hozta vissza a reményeket. A hajrát viszont a Corona remekül menedzselte, és nem engedte már közelebb magához a hazaiakat.

Erste Liga, eredmények
Péntek: Csíkszeredai Sportklub – Gyergyói HK 3-6 (2-0, 0-4, 1-2) /Brown (9.), Péter B. (9.), Rutkowski (43.), illetve Orbán (24., 57.), Vincze P. (25., 38.), Bodó (25.), Császár (59.)/; Budapest Jégkorong Akadémia HC – Újpest 1-4 (0-1, 1-1, 0-2) /Keresztes (28.), illetve Just (4.), Kiss P. (35.), Coatte (49.), Nádasy (54.)/; FEHA19 – Dunaújvárosi Acélbikák 2-6 (0-2, 0-3, 2-1) /Blasko (53., 55.), illetve Lorraine (6.), Dostalek (8.), Ödman (29.), Somogyi (39.), Silampaa (40.), Szalma (42.)/; DVTK Jegesmedvék – Debreceni DEAC 5-2 (0-1, 3-0, 2-1) /Esteves (22.), Szathmáry (29.), Hill (30.), Verveda (48.), illetve Brice (12), Bucskin (54.)/.
Szombat: Gyergyói HK – Brassói Corona 3-4 (1-0, 1-2, 1-2) /Haaranen (9.), Sárpátki (25.), Orbán (55.), illetve van Wormer (24.), Valchar (30.), Blackwater (47.), Boriszenko (47.)/.
A Ferencváros-Telekom – Debreceni DEAC, a Brassói Corona – Csíkszeredai Sportklub, a BJAHC – FEHA19, valamint a Dunaújvárosi Acélbikák – DVTK Jegesmedvék mérkőzések tegnap este lapzárta után értek véget.