Rangadó és kupasiker

Sűrű hetük volt a hazai teremfocisoknak, szerdán és csütörtökön hétközi fordulóban léptek pályára, péntektől tegnapig a Román Kupa első körében küzdöttek a továbbjutásért. Az FK Székelyudvarhely sikerrel vette az akadályokat.

Szász Csaba
Becsült olvasási idő: 4 perc
Megküzdöttek a pontokért a székely rangadón Fotó: Sepsi-SIC

Hét nap alatt három fontos mérkőzést játszott a Futsal Klub Szé­kely­ud­var­hely, miután a múlt vasárnap a teremlabda­rú­gó 1. Liga 14. fordulójában nem tudott meglepetést okozni, és 5–2 arányú vereséget szenvedett a címvédő Galaci United otthonában, csütörtökön már Háromszéken játszott rangadót a szintén rájátszásra pályázó Sepsi-SIC vendégeként. A Sepsi Arénában jobb helyzetkihasználásuknak köszönhetően 2–0-s hazai vezetést mutatott a félidőben az eredményjelző, az FK azonban nem adta fel, sikerült megfordítania az eredményt, a végén 5–2-es arányú győzelemmel hozta el a pontokat. Mivel a bajnokság 15. játéknapjának másik rangadóján a Temesvári CFR és a Dévai VSK 1–1-es döntetlent játszott, az udvarhelyi gárda feljött a bajnokság harmadik helyére. A bajnoki tabellát 43 ponttal a Galac vezeti, második a Temesvár 37 ponttal, a 31 pontos FK Székelyudvarhely mögött negyedik helyre esett vissza a 30 pontos Déva, az ötödik helyet az újonc Sepsi-SIC foglalja el 28 ponttal.
Az élvonalbeli pontvadászat február 14-én folytatódik.

Sima továbbjutás

Pénteken megkezdődtek a Román Kupa első körének küzdelmei, melyben négy Hargita megyei együttes volt érdekelt. Már az első napon meglepetés született: a másodosztályos Gyer­gyó­szent­mik­ló­si Inter 3–2-re legyőzte az élvonalbeli Dévai Westet, a legjobb négy közé jutásért a Sepsi-SIC lesz az ellenfele, amely tegnap a Korondi Junior ellen harcolta ki a továbbjutást.
Egy percig sem volt kérdéses az FK Szé­kely­ud­var­hely továbbjutása, Jakab Zoltán együttese szombaton a másodosztályos Bodzavásári Fortius otthonában kiütéses győzelemmel hozta a papírformát: 7–1-es félidő után 15–2-re nyerte a párharcot. Ellenfelét vasárnap délután ismerte meg, miután a Temesvári CFR 5–1-re győzött a Gyergyóremetei Kereszthegy ellen.

Román Kupa, nyolcaddöntők
Gyergyószentmiklósi Inter – Dévai West 3–2;
Bodzavásári Fortius – FK Székelyudvarhely 2–15;
Ceahlăul Karácsonkő – Dévai VSK 4–9;
Simándi Sólymok – Galaci United 3–10;
Temesvári CFR – Gyergyóremetei Kereszthegy 5–1;
Korondi Junior – Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC 2–8.
A Kolozsvári Clujana – Mausoleul Mărășești meccset február 4-én, a Bodzavásári Luceafărul – Marosvásárhelyi VSK találkozót február 7-én játsszák.