Rájátszásban a VSK

Könnyed győzelemmel, négy fordulóval az alapszakasz lejárta előtt biztosította be helyét az A osztályos férfi kézilabda-bajnokság rájátszásában a Székelyudvarhelyi VSK.

Jakab Árpád
Lendületben. Nem fért kétség a győzelemhez Fotó: Hodgyai István

Idegenben félszáz gólt termelt, huszonegy találattal nyert az évtizedek óta lelkes amatőröknek köszönhetően a romániai kézilabda térképén található nagyszentmiklósiak ellen a Székelyudvarhelyi VSK, így nem volt kérdés, hogy a szombati, udvarhelyi összecsapást ki húzza be. A férfi kézilabda A osztály tizedik fordulójában megrendezett VSK – Egyesülés találkozónak hazai szempontból az volt a tétje – ha az erőviszonyok ismeretében egyáltalán lehet tétről beszélni –, hogy a vendéglátók egyetlen ponttal matematikailag is bebiztosítják helyüket a rájátszásban.
A papírformának megfelelően a találkozó elején potyogtak a gólok, s amint az várható volt, ebben főként a házigazdák jeleskedtek, fertályóra elteltével már 10–3-ra vezettek. Az udvarhelyiek szemmel láthatóan már zsebben érezték a három pontot, talán ennek is tudható be, hogy sorozatban követték el a hibákat, így szünetben a vendégek számára hízelgő, „csak” hatgólos volt a különbség a két gárda között (21–15).

A félezer udvarhelyi szurkoló legnagyobb örömére a második játékrész derekán már két számjegyű (31–21) lett a különbség, noha nem élete formáját mutatta Sipos Lóránt csapata. A győzelemhez úgy sem fért kétség, hogy az utolsó tíz percre fordulva többnyire az ifjúsági korú játékosok kaptak lehetőséget a VSK-ban, akik így tovább pallérozódhattak a felnőttmezőnyben: sokszor látványos akciókkal, gólokkal késztették tapsra a publikumot – az udvarhelyi győzelemhez nem fért kétség (42–34), a VSK máris készülhet a rájátszásra. Ez tulajdonképpen egy új bajnokságot jelent, hiszen a két A divíziós csoportból az első négy-négy egyaránt nulla pontról indulva oda-visszavágó rendszerben mérkőzik meg egymással, hogy az első kettő egyenes ágon jusson fel a Bölények Ligájába, a harmadik-negyedik helyezettek pedig selejtezőt játszhatnak.
Végezetül pedig említsük meg az udvarhelyi gólszerzőket is: Csibi, Menyhárt, Fedila 7–7, Putnoky 5, Couveiro 3, Máthé, Oarga, Komporály, Katona, Lőrincz, Szabó 2–2, Demeter 1.