Összeköttetés Szucsáva megyével
Dolgoznak a 174C jelzésű megyei úton Bélbor és Szucsáva megye határa között – adta hírül Hargita Megye Tanácsának elnöke, Bíró Barna-Botond. Jelenleg az előkészítő munkálatok zajlanak, a következő időszakban pedig megkezdődik az út stabilitását szolgáló támfalak építése. A beruházás két fontos szakaszt érint: a Szucsáva megye határánál található, mintegy 230 méter hosszú, eddig kiépítetlen részt, valamint a Bélbor felől a 174A megyei út csomópontjáig tartó szakaszt, több mint egy kilométer hosszan.
A beruházás értéke 8 millió lej, a kivitelező Hargita Útkezelő Vállalatnak 12 hónapja van a munkálatokra. Az útburkolat korszerűsítése mellett új támfalak készülnek, árkokat és korszerű vízelvezető rendszert építenek ki, teljes egészében modernizálják az út szerkezetét is. A kivitelezés ideje alatt az érintett szakaszon időszakos forgalmi korlátozásokra kell számítani, ezért a közlekedőket fokozott figyelemre kérik.
Bíró Barna-Botond szerint a standard az, hogy a megye valamennyi térségében megfelelő közlekedési feltételek álljanak rendelkezésre.
– A jó utak nemcsak két települést kötnek össze, hanem lehetőségeket is teremtenek az ott élők számára. Hargita megye minden térsége jól megközelíthető kell legyen, ezért a megye peremvidékein található útszakaszok korszerűsítésére is kiemelt figyelmet fordítunk. Ez a beruházás a helyiek mindennapi közlekedését szolgálja, ugyanakkor javítja a térség összeköttetését a szomszédos megyékkel is
– mondta megyeelnök.

.jpeg)
