Novákot elütötték a bírók

Olasz dominanciával és sikerrel zárult a Szeben Kerékpáros Körverseny, amelyen 107 sportoló rajtolt el 18 csapatból. Az ország idei legrangosabb országúti kerékpáros körversenyén a Tusnad Cycling Team csapatban a 12. helyen zárt, a csíki gárda legelőkelőbb helyen végzett sportolója az ukrán Artem Topcsanyjuk lett, aki a 19. helyen zárt. Novák Károly Eduárdot a szakasz felénél egy bírói autó elütötte. [caption id="attachment_5494" align="aligncenter" width="960"]Bírói autó ütötte el Novák Károly Eduárdot. Nem ilyen befejezésre számított Bírói autó ütötte el Novák Károly Eduárdot. Nem ilyen befejezésre számított[/caption] [dropcap]V[/dropcap]éget ért vasárnap este a Szeben Kerékpáros Körverseny, amely idén a legrangosabb hazai országúti kerékpáros viadal volt. A nemzetközi szövetség versenynaptárában 2.1-es szorzóval szereplő viadalon 18 csapat és összesen 107 sportoló állt rajthoz, a célvonalat 96-an látták meg. A részt vevő csapatok közül négy pro-kontinentális, egy válogatott és 13 kontinentális volt, a Szeben Kerékpáros Körversenyen elindult a Tusnad Cycling Team, valamint a román válogatott is. A viadal zárószakaszát vasárnap rendezték, a Szeben és Paplaka között kialakított pályán négy, egyenként 18,95 kilométeres kört tettek meg a kerekesek, ezt követően Vízakna és Szelindek érintésével értek vissza Szebenbe, az etap 143 kilométeres volt. A szakaszt az olasz Oscar Gatto (Androni Giocattoli) nyerte a román Grosu Eduard (Nippo–Vini Fantini) és a szintén olasz Christian Delle Stelle (CCC Sparndi Polkowice) előtt. A Tusnad Cycling Team sportolói közül Andrei Nechita a 25., az ukrán Artem Topcsanyjuk a 38., a francia Tom Bossis az 53., Sebestyén Szabolcs a 69. helyen zárt, a magyar Kenyeres Ábel és Novák Károly Eduárd pedig nem fejezte be a szakaszt. – A szakasz felénél sík terepen oldalszelet kaptunk, így a mezőny felvette a „vonat” formációt (egymás mögött haladnak a kerekesek, összefüggő sort alkotva – szerk. megj.). Én az utolsó helyen haladtam úgy 55-60 kilométer/órás sebességgel, az előttem lévő kerekes mintegy tíz méterre haladt. Ekkor a verseny vezetőbíróját, az UCI-megfigyelőt szállító autó megpróbált megelőzni, de oldalról elütött. Az ütközéstől berepültem az árokba, szerencsére jó magas volt a növényzet, így nem törtem össze magam. A csuklóm viszont nagyon fáj és rengeteg a horzsolásom, de nem súlyosak – nyilatkozta lapunknak Novák Károly Eduárd. A csíki sportoló azt mondta, nagyon erős volt a mezőny, és örül a csapattagok eredményeinek. – Szövetségi elnökként azt tudom mondani, örülök Sergei Ţvetcov és Eduard Grosu remek helyezésének, a két sportoló nagyban hozzájárul megszerzett pontjaival a jövő évi riói olimpiára való kijutáshoz – mondta Novák. Az 5. Szeben Kerékpáros Körverseny – akár a tavalyi – olasz sikerrel zárult. Összetettben Mauro Finetto (Southeast) bizonyult a legjobban, tizenkét másodperccel megelőzve a címvédő Davide Rebellint (CCC Sprandi Polkowice), míg Sergei Ţvetcov (Androni Giocattoli) 19 másodperces hátránnyal a harmadik helyen zárt. Egyébként az első tízben hat olasz, két orosz, egy bolgár és egy román sportoló volt. A Tusnad Cycling Team sportolói közül Topcsanyjuk bizonyult a legjobbnak, az ukrán légiós a 19. helyen végzett 8 perc és 24 másodperces hátránnyal a győzteshez képest, Andrei Nechita az 54. lett (+42:32 perc), Sebestyén Szabolcs a 60. (+45:35 perc), Tom Bossis a 71. (+56:16) helyen végzett. A csapatversenyt a Southeast nyerte, a TCT a 12. helyen zárt, az U23-as rangsorban az olasz Giovanni Carboni (Uniero Wilier) végzett az első helyen, a TCT-ből Bossis a 21. helyen zárt. A sprinterek közül a német Robert Kessler (LKT Team Brandenburg) lett a legjobb, Sebestyén Szabolcs egy pontot szerezve az utolsó előtti, 13. helyen zárt. A hegymenők versenyét is Finetto nyerte Ţvetcov előtt, ahogy a pontversenyben is az olasz lett az első 57 ponttal, mindössze egy ponttal megelőzve Eduard Grosut, a TCT-ből Nechita hat ponttal a 31. helyen zárt. Kopacz Gyula