Novák a harmadik lett

Kolozs megyében álltak rajthoz az elmúlt hétvégén a Team Novák és a Novák Cycling Academy sportolói. A háromnapos viadal végén Novák Károly Eduárd a harmadik helyen végzett. [caption id="attachment_72078" align="aligncenter" width="1087"] Jól szerepeltek a csíkszeredai sportolók a Kolozs Megyei Kerékpáros Körversenyen[/caption] Kolozs megyében versenyeztek péntektől vasárnapig a Team Novák és a Novák Cycling Team sportolói. A két csíkszeredai kerékpárcsapat tagjai a Kolozs Megyei Kerékpáros Körversenyen indultak, a második etap egyúttal a Románia-kupa harmadik viadala is volt, a harmadik szakasz pedig az Erdély-kupában számított. Pénteken az egyéni időfutamot tartották, a 8 kilométeres távot két Team Novákos teljesítette a leggyorsabban: Balázsi Lóránt az első, Novák Károly Eduárd pedig a második helyen zárt, a csapat harmadik tagja, az U23-as korosztályban versenyző Szaniszló Roland a 13. helyen ért célba. Szombaton a mezőnyversenyre került sor, a sportolók Apahidáról indultak és 78 kilométer megtétele után oda is érkeztek vissza. A szakaszon Novák Károly Eduárd a nyolcadik, Szaniszló Roland pedig a 13. helyen végzett. Vasárnap Kolozsváron, a Szamos partján kialakított 2,5 kilométeres pályán köröztek a résztvevők. A 25 kör és 50 kilométer a Team Novák kontinentális csapat versenyzői közül Novák Károly Eduárd a harmadik, Balázsi Lóránt a hatodik, Szaniszló Roland pedig a 17. helyen zárt. A háromnapos verseny végén összetettben Novák Károly Eduárd a harmadik helyen zárta a Kolozs Megyei Kerékpáros Körversenyt. A 14–18 éves kategóriában a Novák Cycling Academy tehetséges sportolója, Bodor Csongor-Imre is az egyéni időfutamon a 17., a második szakaszon tizedik, a harmadik etapon pedig a 17. helyen végzett, így összetettben a 11. helyen zárta a háromnapos viadalt. Következik az ob Pénteken és szombaton Sze­ben megyében tartják a hazai bajnokságot az országúti szakágban: pénteken az egyéni időfutamra, szombaton és vasárnap a mezőnyversenyre kerül sor. Az időfutam kiindulópontja Cód községben lesz, a Riuszád közelében lévő diáktáborig, ám korosztálytól függnek a távok. Elsőként a kadét korosztályú lányok rajtolnak 9 órakor, ők 10 kilométert teljesítenek, majd fél órával később a kadét fiúk és az ifjúsági lányok indulnak, ők 105 kilométert tekernek. Fél tizenegykor az ifjúsági fiúk, fél órával később az U23-as és az Elite lány kategória versenyzői rajtolnak, 12-kor az amatőrök és a veteránok, mind a négy kategória sportolói 20 kilométert teljesítenek. Az Elite férfi kategória sportolóinak 16 órakor lesz a rajt, ők teljesítik a leghosszabb távot, 30 kilométert. Szombaton és vasárnap a Szent­ágota környékén kialakított hatvan kilométeres pályán tekernek a sportolók. Szombaton a kadétok, az ifjúsági lány, az amatőr és veterán női kategória sportolói 60, az ifjúsági fiúk, az elite lányok, valamint az amatőr és veterán férfi kategória sportolói 120 kilométert tesznek meg. Vasárnap délelőtt 10 órától az U23-as fiú és az Elite kategória sportolóira vár 120 kilométer. A Team Novák és a Novák Cycling Academy sportolói ma utaznak Szeben megyébe, ahol a hétvégi versenyek előtt két napot edzenek majd a kijelölt pályákon. HN-összeállítás