Német siker a Parázska Kupán

A hazai mezőny mellett németországi és magyarországi versenyzők is asztalhoz ültek az elmúlt hétvégén a Parázska Kupával díjazott malomversenyen. A Penge 204 Malomjáték Sportegyesület által szervezett viadalon hét korcsoportban zajlott a verseny, a felnőttek között világranglistás sportolók is jelen voltak.

Roman Korn (balról) győzött a csíkszeredai versenyen Fotó: Biró Sándor

Immár hatodik alkalommal szervezte meg a Parázska Kupa nemzetközi malomversenyt Csíkszeredában a Penge 204 Malomjáték Sportegyesület, amelyre Németországból és Magyarországról is érkeztek résztvevők. Az előző évekhez hasonlóan ezúttal is sokan vettek részt a csíkszeredai, csíksomlyói, szépvízi és csíkszentsimoni gyermekotthonokból, de Maros és Kovászna megyéből is érkeztek versenyzők. A viadalt Hargita Megye Tanácsa és Csíkszereda Városháza támogatta.

Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

A 64 résztvevő hét korcsoportban játszott. Az idei torna rangját emelte, hogy a felnőttek 19 fős mezőnyében a világranglista 1-12. helyezettje közül 5 mester (MM) is asztalhoz ült, és ők visszavágós rendszerben 36 játszmát (!) váltottak egymással. Szoros küzdelemben kettős holtverseny alakult ki az élen a németországi Roman Korn (1339) és az egyetlen veretlen játékos, a tavalyi győztes magyarországi Volman Ferenc (1360) között, akik a 72 lehetségesből 61 pontot szereztek. Jobb Sonneborn-értékeléssel Roman Korn nyerte a Parázska Kupát, az idei Európa-bajnokság ezüstérmese pedig a második helyre szorult. A verseny főszervezője, a csíkszeredai Sánta Elemér (1291) 59 ponttal a harmadik helyen végzett az 58 pontos székelykeresztúri Orbán Csaba (1322) és az 55 pontos német Erwin Zimmerman (1278) előtt. A győztes, a müncheni Roman Korn már járt Csíkszeredában, 2019-ben második lett a Parázska Kupán.
A 19 éven aluliak kategóriáját Boldizsár Irénke (Csíkszereda) nyerte Süketes Norbert (Szépvíz) és Ötves Adrián (Csíkszereda) előtt. A 16 éven aluliaknál Alexandru Agoșton (Csíkszereda) győzött Miteu István (Csíkszereda) és Vass Károly (Csíkszentsimon) előtt.

Az U14-es korosztályban Cristian Agoșton (Csíkszereda) sikerével ért véget a verseny, dobogós lett még Kristály Antónia (Csíkszereda) és Vass Ferenc (Csíkszentsimon), az U12-eseknél Maksai Kristóf (Szépvíz) nyert Kristály Loránd (Csíkszereda) és Antal Anna (Csíkmadaras) előtt. Az U10-es korcsoportot Csűrös Gyopár (Csíkszereda) nyerte Bőjte Bence (Csíkszereda) és Brugger Bernadett (Csíkszereda) előtt.
A 8 év alattiak az U10-es csoportban játszottak, de külön díjazták őket. A nagyobbak között versenyezve a 7 éves kézdiszentléleki Szabó Péter a 32 lehetségesből 30 pontot (!) szerzett korcsoportjában, őt Egyed Piroska és Antal Sára (mindkettő Csíkszereda) követte.