Nem volt előny a hazai pálya: Kikapott az FK Csíkszereda és a Székelyudvarhelyi FC is

Nem használta ki a hazai pálya előnyeit sem az FK Csíkszereda, sem a Székelyudvarhelyi FC a hétvégén. A csíkiak a mérkőzés hajrájában két gólt kapva bukták el a három pontot, míg a székelyudvarhelyiek az utolsó huszonöt percben háromszor is kapituláltak. Az FK zsinórban harmadik meccsét vesztette el a 2. Liga tavaszi idényében, míg az SZFC a 3. Liga téli pihenője utáni első találkozóján nem szerzett pontot. Mindkét csapat a kiesést jelentő helyen áll a tabellán. Rosszul kezdte a 3. Liga tavaszi idényét a Székelyudvarhelyi FC, a 2. ligás FK Csíkszeredánál pedig tovább tart a lejtmenet: mindkét Hargita megyei csapat hazai pályán szenvedett vereséget a hétvégi fordulóban. Mindkét csapat kiesést jelentő helyen áll. Az első félidőben jól játszott az FK, a második játékrész a Petrolulé volt                                       Fotó: Pál Zoltán Nem bírták a nyomást Noha tegnap délelőtt a Román Labdarúgó Szövetség (FRF) átiratban közölte a klubokkal, hogy nézők nélkül kell rendezni március 31-ig minden találkozót, Csíkszeredában hazai és vendégszurkolók előtt játszották le a 2. Liga 24. fordulójában az FK – Petrolul mérkőzést. A ploiești-i csapat iramosan kezdte a találkozót, a 9. percben pedig egy beadást követően Colli fejelt bele a labdába, a játékszer kevéssel ugyan, de elkerülte a csíki kaput. A Petrolul folyamatosan támadott, a csíkiaknak alig sikerült néhányszor a felezővonalat átlépniük, a vendégkapu pedig sokáig nem forgott veszélyben. Az első negyedórát Roige zárta nagy helyzettel, de a tíz méterről leadott lövését követően a csíki kapu fölött szállt el a labda. Az FK egy ellentámadás végén első helyzetét ki is használta, Bauza jobb oldalon szaladt el, beadására pedig Casiadi Bakó Soma ugrott remekül, és a felső léc alá fejelte a labdát. A találat felrázta a csíkiakat, és innen bátrabban kezdtek játszani a hazaiak, és jöttek a helyzetek is. A 30. percben Deac hibáját követően Bauza tört be a Petrolul büntetőterületére, ám a lövés már nem volt túl sikeres, a labda a kapu fölött szállt el. Nyolc perccel később a vendégektől újra Colli került helyzetbe, de Gyenge útját állta a kapura tartó labdának. Szünet előtt kényszercserét hajtott végre Valentin Suciu, Pintér ugyanis megsérült, helyét Erdei vette át. A szünet nem tett jót a házigazdának, ugyanis a térfélcserét követően a vendégek teljes egészében átvették az irányítást, esélyt sem nagyon adva a csíkiaknak. Az 56. percben kettős cserét eszközölt a Petrolul, Blănaru és Deac helyett Hamza és Marinescu lépett a pályára, innentől kezdve még nyomasztóbbá vált a vendégek játékfölénye. Két perccel később Schiebnek volt ugyan egy helyzete, ám lövését a Petrolul kapusa védte, az ellentámadásnál pedig Gyenge is résen volt Saim lövésénél. A 62. percben a Petrolul két helyzetet is kialakított, előbb Saim, majd Colli fejelését követően védett Gyenge, majd Roige, Younes és Marinescu sem tudta bevenni a csíki kaput. A Petrolul nyomása a 78. percben érett góllá, egy beadást követően Saim nyolc méterről a hosszú sarok felé fejelte a labdát, Gyenge viszont nem oldalra, hanem előre ütötte a játékszert, amelyre Arnăutu csukafejessel szökött és bekotorta a csíki kapuba. A találatot követően sem szűnt a vendégek nyomása, a 82. percben pedig megadta a Petrolul a kegyelemdöfést, amihez asszisztált a csíki védelem. Younes a jobb oldalon szaladt el, a tizenhatos felé beívelt labdába Palmeş ért bele rosszul, amelyet a kapuból kifelé tartó Gyenge fölött juttatott az FK hálójába. Ugyan szerencsével, de a játék képe alapján megérdemelten szerzett vezetést a Petrolul, amely igyekezett kivédekezni az utolsó perceket, ez végül sikerült, pedig Bauzának a 88. percben volt lehetősége az egyenlítésre, ám lövését Manolache semlegesítette. – Két nagyon keményen harcoló csapat állt ma egymással szemben, sokat dolgozott mindkét csapat. A siker kulcsa az volt, hogy végig hittünk a győzelemben, ez főleg a második félidőben meglátszott a játékunkon – nyilatkozta a találkozót követően Constantin Enache, a Petrolul edzője. Hozzátette, a játékvezetéssel elégedett volt, és kijelentette, olyan bíráskodásra vágyik minden meccsen, mint amilyenben Csíkszeredában volt része. – Tudtuk, hogy sokkal jobb csapat ellen játszunk, így azt próbáltuk meg, hogy a védők, a középpályások és a csatárok is egy picit előrébb tolják a védvonalakat, de ez nem mindig jött össze. Az első félidőben és a második játékrész elején ez némiképp működött, meg is voltak a lehetőségeink, amelyeket sajnos nem használtunk ki. Sokkal többet kell dolgozzunk ahhoz, hogy ne csak helyzetekig jussunk, hanem gólt is kellene szerezzünk. Nem játszott rosszul a csapat, de két védelmi hibából szerzett gólt az ellenfél, amellyel gyakorlatilag el is vitte a három pontot – nyilatkozta a találkozót követően Valentin Suciu. Az FK Csíkszereda a következő találkozóját is hazai pályán játssza, a Konstancai Farul elleni találkozón viszont a nézőkre a helyszínen nem számíthat a csapat a tegnap bevezetett intézkedések miatt, ám a tervek szerint a pénteken 18 órakor kezdődő meccset a DigiSport, a TelekomSport és a LookSport élőben közvetíti. Nem éltek a lehetőséggel Pénteken délután jól indította a meccset a Székelyudvarhelyi FC a Szászrégeni Avântul ellen, de Mitra kihagyta a helyzetet, ezt követően a vendégeknek is volt lehetőségük, ami szintén kimaradt. Az első félidőben több­nyire a középpályán focizott mindkét csapat, így nem csoda, hogy nem született gól a szünetig. A térfélcserét követően jobban kezdett az SZFC, Țepes viszont szabadrúgásból nem találta el a vendégek kapuját. Az 52. percben Marucza ellen szabálytalankodtak a vendégek, a jogosan megítélt büntetőt azonban Hodgyai kihagyta. A 65. percben az első jó megmozdulásukat góllal zárták a szászrégeniek, tíz perccel később pedig a vendégek jutottak büntetőhöz, amit értékesítettek. A 83. percben Murar duplázott, aki észrevette, hogy Tudose a tizenegyes környékén áll, és félpályáról ívelte be a labdát az SZFC hálójába. A találkozót követően az SZFC edzője azt mondta, „egy olyan mérkőzés volt, amelyet követően megbánod, hogy edzőnek álltál”. – Voltak lehetőségeink, egy tizenegyes, amit kihagytunk, kimaradt gólhelyzeteink, aztán kikaptunk hárommal – nyilatkozta Mészáros Alpár. A Székelyudvarhelyi FC a vereséget követően nehéz helyzetbe került, hiszen az őszi idényt mögötte záró Alsógáldi Industria nyert a 16. fordulóban, így az SZFC egy helyet hátrébb csúszva csak utolsó előtti a tabellán. A csapat számára továbbra is a kiesés elkerülése marad a cél, amelyet a szakvezetés reméli, hogy az idény befejeztével elér a csapat. Eredmények Labdarúgó 2. Liga, 24. forduló: FK Csíkszereda – Petrolul Ploieşti 1–2 (1–0) /Casiadi (19.), illetve Arnăutu (78.), Palmeș (82. – öngól)/; Bukaresti Rapid – Resicabánya 0–1 (0–0) /Buș (79.)/; CS Mioveni – Gloria Buzău 0–0; Concordia Chiajna – Temesvári Politehnica 2–1 (1–0–) /Vișan (14.), Tîrcoveanu (70.), illetve Axente (64.)/; Temesvári Ripensia – Dunărea Călăraşi 1–1 (1–0) /Macriţchii (7.), illetve Honciu (70.)/; Konstancai Farul – Turris-Oltul Turnu Mă­gu­rele 0–1 (0–0) /Ispas (51.)/; Kolozsvári Universitatea – Bukaresti Me­ta­loglobus 1–2 (1–1) /Mailat (33.), illetve Lung (28.), Herea (90.)/; Pan­du­rii Lignitul Târgu Jiu – FC Argeş Piteşti 0–4 (0–2) /Buhăescu (32.), Blejdea (39.), Matiş (71.), Mirică (90.)/; Sportul Snagov – Aradi UTA 0–3 (játék nélkül). A Viitorul Pandurii Târgu Jiu szabadnapos volt 1. UTA Arad 23 15 5 3 49–13 50 2. CS Mioveni 23 10 9 4 36–22 39 3. Turris Oltul Turnu Măgurele 22 11 6 5 36–25 39 4. FC Argeş Piteşti 23 10 8 5 34–25 38 5. Petrolul Ploieşti 23 10 8 5 23–20 38 6. Bukaresti Rapid 23 10 7 6 32–20 37 7. Bukaresti Metaloglobus 23 10 7 6 28–20 37 8. Gloria Buzău 23 9 6 8 35–27 33 9. Konstancai Farul 23 9 6 8 27–20 33 10. Viitorul Pandurii Târgu Jiu 22 9 6 7 30–25 33 11. Temesvári Politehnica 22 8 8 6 20–12 32 12. Dunărea Călăraşi 23 8 7 8 29–30 31 13. Temesvári Ripensia 23 6 10 7 28–34 28 14. Kolozsvári Universitatea 23 5 12 6 29–26 27 17. Resicabánya 22 6 6 10 30–35 24 15. Concordia Chiajna 22 6 6 10 20–30 24 16. FK Csíkszereda 23 5 7 11 17–33 22 18 Sportul Snagov 23 2 3 18 16–59 9 19. Pandurii Lignitul Târgu Jiu 23 1 5 17 10–53 8 Labdarúgó 3. Liga, 5. csoport, 16. forduló: Székelyudvarhelyi FC – Szász­ré­geni Avântul 0–3, Dési Unirea – VSK Zilah 3–1, Kolozsvári Sănătatea –Besztercei Gloria 2–2, Gyulafehérvári Unirea – Sel­len­ber­ki Viitorul 0–3 (játék nélkül), Nagyváradi Luceafărul – SK Vá­rad­szentmárton 1–2, Al­sógáldi Industria – Kolozsvári CFR II. 3–0, Nagybányai Minaur – Tor­dai Sticla Arieşul 6–0, Kudzsiri Metalurgistul – Lénárdfalva 1–1. 1. Lénárdfalva 16 10 5 1 41–17 35 2. Nagybányai Minaur 16 10 3 3 25–8 33 3. Sellenberki Viitorul 16 7 7 2 26–19 28 4. Kudzsiri Metalurgistul 16 7 6 3 22–17 27 5. SK Váradszentmárton 16 8 1 7 31–30 25 6. Besztercei Gloria 16 7 4 5 17–19 25 7. Szászrégeni Avântul 16 5 7 4 27–21 22 8. Tordai Sticla Arieşul 16 5 7 4 19–22 22 9. Dési Unirea 16 6 3 7 19–24 21 10. Kolozsvári Sănătatea 16 5 5 6 22–21 20 11. Gyulafehérvári Unirea 16 4 4 8 21–22 16 12. Kolozsvári CFR II. 16 4 3 9 21–35 15 13. Alsógáldi Industria 16 3 2 11 19–35 11 14. Székelyudvarhelyi FC 16 2 4 10 11–28 10 15. VSK Zilah* 16 4 3 9 21–32 9 *= A VSK Zilah hat ponttal büntetve