Nem okozott gondot a sereghajtó

Bár korán hátrányba került Alexandriában, ám végül hazahozta a három bajnoki pontot az FK Csíkszereda csapata a női Szuperliga hatodik fordulójában.

Farkas Endre
Volt ok az örömre Fotó: FK Csíkszereda

Az ifjúsági válogatottban szereplő Balog Boglárka, Szőke Eszter és Fülöp Boglárka pótlására az U17-es csapatból Eros Teodora és Tănase Dorina, csatlakozott az FK felnőtt keretéhez, míg a kapuban a szintén ifjúsági Tankó Réka kapott lehetőséget. Eros a kezdőcsapatban találta magát, Tănase a kispadon kezdte a találkozót.
Alig telt el negyed óra a mérkőzésből, amikor előnybe került az eddigi játéknapokon mindössze egy gólt elérő hazai csapat. Tudorache Cristina lepte meg Kollár Péter együttesét. A piros-feketéknek még a szünet előtt sikerült egyenlíteniük, Haraszti Fanni mintegy 17 méterről, szabadrúgásból volt eredményes.
A második játékrész már inkább a csíkiak szája íze szerint alakult. Előbb Mitri Rita találatával átvették a vezetést, majd Herczeg Andrea révén bebiztosították a győzelmet. Az FK lányai a három pont bezsebelésével átmenetileg felkapaszkodtak a második helyre a tabellán.
A találkozó után Kollár Péter vezetőedző értékelt az FK Csíkszereda honlapjának.

– Tudtuk, hogy nem lesz egyszerű a mérkőzés, mert az ellenfél harcmodora és a pálya minősége mind az Alexandriának kedvezett. Nehezen tudtuk feltörni az ellenfelet, de szerencsére végig hittek benne a játékosok. Hiába lőtt ez ellenfél játékosa a mérkőzés elején egy hatalmas gólt, ezután folyamatosan felőröltük őket. Jó ráhangolódás volt a jövő heti rangadóra. Már nagyon várjuk, hogy hazai közönség előtt mindent megtéve kiharcoljuk a győzelmet a Beszterce ellen.

Eredmény: VSK Alexandria – FK Csíkszereda 1–3 (1–1) /Tudorache Cristina (12.), illetve Haraszti Fanni (34.), Mitri Rita (54.), Herczeg Andrea (64.).

Csatát nyert a Vasas

Fordulatos csatát nyert vasárnap a Vasas Femina a női labdarúgó 2. Liga 5. fordulójában, az éllovas románvásári Vulpițele Galbene vendéglátójaként. Bár a Vasas szinte végig uralta a mérkőzést, az ellentámadásban igen hatékony vendégek kétszer is vezettek (1-0, 3-1). Azonban Horváth Anita hat perc alatt elért mesterhármasával fordított a Vasas, amire tíz perccel a vége előtt még válaszolni tudtak a vendégek, hogy a hosszabbítás első percében Maki találatával összejöjjön a hazai győzelem: Vasas – Románvásár 5-4.