Nehezen nyert Galacon a GYHK

A nemzetközi szünetet követően a román bajnokság mellett az Erste Ligában is beindult a nagyüzem. A Gyergyói HK Galacon szenvedett meg a három pontért, míg a Corona hazai pályán a Steauával.

Izgalmas meccsen húzta be a három pontot a GYHK Galacon Fotó: Sorin Pană / Sportul Ilustrat

A Csíkszeredai Sportklub mellett a másik két erste ligás csapat is román bajnoki meccsek elé néz. A Gyergyói HK Galacon vendégeskedik, míg a Brassói Corona hazai pályán játszik a Bukaresti Steaua ellen.

Az első meccseket kedd este letudták, ahol az előre esélyesebbnek vélt csapatok ugyan nyertek, de alaposan megszenvedtek a három pontért. A GYHK az első harmad első felében 11 másodperc alatt kétgólos előnyre tett szert, amelyre csak öt perc múlva jött válasz. A második felvonást egy gyors gólváltás vezette fel, majd egészen a zárófelvonás hajrájáig maradt az egygólos különbség, amikor végül Bodó döntötte el a meccset.

Brassóban szoros meccset játszott a Corona és a Steaua. A záróharmadig vezetett a Steaua Radek két góljával, amelyre csak egy hazai válasz érkezett. A záró húsz percet alaposan megnyomta a Brassó, a kapuralövési statisztikát 28-8-ra nyerte, míg a harmadot 2-0-ra, megfordítva és megnyerve a meccset.

Clarke helyére két amerikai
A Bukaresti Steaua elleni mérkőzés felvezetéseként a Brassói Corona bejelentette, hogy nem számít a továbbiakban a balhés Garrett Clarke játékára. Helyére két amerikai játékost igazoltak Ryan Lowney és Philippe Cornet személyében. A hátvéd Lowney pályafutása nagy részét a tengerentúlon töltötte, ahol az ECHL volt a legmagasabb polc. Ugyanakkor megfordult Európában is a Zólyomnál, a Belfastnál vagy épp a dán Rodovrénél. Csatár társa, Cornet viszont már nagyobb renoméval rendelkezik. Két meccs erejéig az NHL-be is bemutatkozhatott, ám legtöbb meccse az AHL-ben van. A 2015/2016-os idénytől áttette székhelyét Európába. Volt finn és norvég bajnok.

Román bajnokság: Galaci VSK – Gyergyói HK 2-4 (1-2, 1-1, 0-1) /Benedek (14.), Baskov (24.), illetve Szigeti (8.), Csiszer (9.), Császár (22.), Bodó (50.)/; Brassói Corona – Bukaresti Steaua 3-2 (0-1, 1-1, 2-0) /Sills (25.), van Wormer (45.), Boriszenko (55.), illetve Radek (6., 36.)/.
Erste Liga: Újpest – Ferencváros-Telekom 1-5 (0-3, 1-1, 0-1) /Tiala (32.), illetve Brady (1.), Nemec (4.), Kestila (13., 25.), Németh (60.)/; DVTK Jegesmedvék – Dunaújvárosi Acélbikák 4–3 (2–1, 0–1, 1–1, 0–0, 1–0) – sz. u. /Berdnyikov (13.), Barrow (13.), Esteves (41.), Razumnyak (65. – GWS), illetve Szalma (12.), Somogyi (35.), Dostalek (53.)/; FEHA19 – BJAHC 2-7 (0-2, 0-3, 2-2) /Zezelj (42.), Fekete (45.), illetve Galoha (7., 36.), Schlekmann (11., 58.), Vorobjov (23.), Tóth R. (34.), Lobenwein (51.)/.