Nehéz, de nem lehetetlen küldetés

Felsőházi rájátszást érő helyen telel a Székelyudvarhelyi FC labdarúgócsapata. A folytatás azonban nem lesz kéjutazás.

Jakab Árpád
Tovább robog célja felé az SZFC Fotó: Hodgyai István

A Licsor – Aszalos, Kovács, Cîrstian, Simó, Bara, Marucza, Matei, Gavirliță, Györgyi, Șerban tizeneggyel kezdte a találkozót a hazai csapat a 3. Liga tizenötödik fordulójában, amelyen az ellenfél a felsőházi rájátszást érő negyedik helyen lévő, az udvarhelyieknél mindössze egyetlen ponttal többet gyűjtő Brassói Kids Tâmpa volt. Hazai rohamokról és a brassói Popa kapusról szóltak az első percek, a remekül védő hálóőr eszén csak a 36. percben sikerült túljárni, amikor Gavirliță hatalmas gólt vágott: 1-0. A vendégek nem játszottak alárendelt szerepet, több ízben is veszélyeztettek, a második játékrész elején elpuskázott helyzetükre viszont az 54. minutumban újabb góllal válaszolt az SZFC! Șerban volt az előkészítő, s ismét Gavirliță a befejező: 2-0. A Kids minden mindegy alapon ment előre, nagy nyomás nehezedett a hazai védelemre, amely viszont jól állta a sarat, a brassóiak a kapufát is eltalálták a hajrában,

az eredmény viszont nem változott, fontos győzelmet aratott Udvarhely: SZFC – Brassói Kids Tâmpa 2-0.

Ami a folytatást illeti, nehéz, de nem lehetetlen elérni a felsőházi rájátszást az udvarhelyieknek. A papírforma alapján nem túl kedvező az SZFC helyzete, alaposan fel kell kötni a gatyát, ha szeretnének beférkőzni az első négybe. Az alapszakasz során az SZFC még három kőkemény mérkőzésen lép pályára: jövő év márciusában előbb a Viitorul Curița otthonában, majd hazai pályán fogadja a harmadik Barcarozsnyót, az alapszakaszt pedig a második helyezett Zernyesti Olimpic otthonában zárja. Ezzel szemben a felsőházi rájátszásért közvetlen riválisnak számító Kidsre jóval könnyebb mérkőzések várnak, hiszen hazai pályán játszik Kézdivásárhellyel és a tökutolsó Brassói SR-rel, illetve az utolsó előtti Tărlungeni-hez utazik.