Nagyszentmiklóson hengerelt a VSK

Harmadik bajnokiját is behúzta a VSK Székelyudvarhely A osztályos férfi kézilabdacsapata, szombaton a Nagyszentmiklósi Unirea otthonában Sipos Lóránt tanítványai félszáz találattal szórták meg a házigazdát.

Putnoky Szabolcs tizennégyszer volt eredményes Fotó: Hodgyai István

Nem tud hibázni a férfi kézilabda A osztályban szereplő VSK Székelyudvarhely, a nagy gólarányú győzelmeinek köszönhetően a udvarhelyiek már a második fordulót követően átvették a bajnokság vezetését, a harmadik játéknapon, szombaton a jelenleg pont nélküli Nagyszentmiklósi Unirea otthonában léptek pályára.
Az első találatot még a házigazdák szerezték meg, azonban a VSK gyorsan fordított, tíz perc alatt öt gólra növelte előnyét, amit a szünetig megduplázott, 16-26-os állásnál fordultak az együttesek.
A játék képe a pihenőt követően sem változott, Sipos Lóránt ezúttal is minden játékosának lehetőséget adott, a VSK pedig folyamatosan növelte előnyét, a mérkőzés utolsó percében pedig félszázadik alkalommal zörrent meg, a találkozó 50-29 arányú vendéggyőzelemmel ért véget. A mérkőzés legeredményesebb játékosa Putnoky 14 góllal vette ki részét a sikerből. Az udvarhelyi gárda tehát újabb magabiztos, sima győzelemmel erősítette meg éllovas pozícióját a kézilabda másodosztály A csoportjában.

Férfi kézilabda A osztály
A csoport, 3. forduló: Nagyszentmiklósi Unirea – VSK Székelyudvarhely 29-50 (16-26), Temesvári Poli – Nagyváradi VSK 20-40 (9-18), CSU Zsilvásárhely – U Craiova 30-34 (18-18). A Resicabányai VSK – Fogaras VSK találkozót ma 18 órától játsszák.
Az állás: 1. VSK Székelyudvarhely 9 pont, 2. Resicabányai VSK 6 (76-53), 3. Nagyváradi VSK 6 (81-23), 4. Fogarasi VSK 6 (77-55), 5. U Craiova 6 (89-91), 6. CSU Târgu Jiu 0 (84-119), 7. Temesvári Poli 0 (73-112), 8. Nagyszentmiklós 0 (87-126).