Montenegró kifogott a magyar kéziseken

Hiába vezetett három góllal a szünetben, a magyar női kézilabda-válogatott alulmaradt Montenegróval szemben a világbajnokság B csoportjának zárótalálkozóján.

Farkas Endre
Becsült olvasási idő: 1 perc
Lehajtott fejjel. Harmadik mérkőzését nem tudta megnyerni a magyar válogatott Fotó: Ilyés Tibor / MTI

Kőkemény küzdelmet hozott a montenegróiak elleni „csoportdöntő” első félideje. A magyar lányok fogcsikorgatva, vállvetve küzdöttek és háromgólos előnyt dolgoztak ki a szünetre. A második játékrész első 13(!) percében képtelenek voltak betalálni Klujberék, ez pedig meghatározta a mérkőzés kimenetelét: a déliek először kiegyenlítettek, majd átvették a vezetést, a hajrára pedig öt gólra nőtt az előnyük. Innen nem volt visszaút az eksztázisban játszó Montenegró ellen.

Ilyés Tibor / MTI
Hiába küzdöttek. Nem tudták lebirkózni ellenfelüket a magyar lányok

A magyarok két pontot visznek magukkal, és az első mérkőzésüket csütörtökön játsszák Göteborgban, az A csoport 3. helyezettjével, jelen állás szerint a horvát vagy a szenegáli válogatottal. Az A csoportban hétfőn zárulnak a küzdelmek.

Női kézilabda-világbajnokság (Dánia, Norvégia, Svédország)
Csoportkör, 3. forduló
B csoport (Helsingborg)
Montenegró–Magyarország 24-18 (7-10)

A B csoport végeredménye

1. Montenegró           3          3          –          –          90–55              +35      6 pont

2. Magyarország        3          2          –          1          92–56              +36      4

3. Kamerun                 3          1          –          2          57–87              –30      2

4. Paraguay                3          –          –          3          61–102            –41      0