Hirdetés

Mindent elkövet, hogy a lehető legkevesebb romániai gazdát érintsék az új intézkedések

Tánczos Barna pénteken Sepsiszentgyörgyön kijelentette, hogy az Európai Unió részéről nagy a nyomás a metán- és ammóniakibocsátás mérséklése érdekében történő állatállomány-csökkentésre, de Románia „az utolsó pillanatig” tárgyalni fog Brüsszelben, hogy az európai intézkedések a lehető legkevesebb gazdát érintsék.

Hírszerkesztő: Kiss Előd-Gergely
Becsült olvasási idő: 1 perc
Mindent elkövet, hogy a lehető legkevesebb romániai gazdát érintsék az új intézkedések
Fotó: RMDSZ

Az Agerpres hírügynökség beszámolója szerint a környezetvédelmi miniszter egy sajtótájékoztatón kifejtette: az uniós szinten bevezetendő új szabályok szerint a csirke-, pulyka-, sertés- és marhatenyésztő gazdaságok kötelesek lesznek a legkorszerűbb technológiák alkalmazásával mérni, jelenteni és csökkenteni a metán- és ammóniakibocsátásukat. Jelenleg arról zajlik vita, hogy ezt a kötelezettséget milyen méretű gazdaságokra terjesszék ki.

Tánczos elmondta, az Európai Bizottság javaslata szerint az új szabályokat a legkevesebb 150 állategységnyi haszonállatot tenyésztő gazdaságokra alkalmaznák, ám ezt Románia elfogadhatatlannak tartja, a kormány álláspontja szerint ezt a szintet legalább 350 állategységre kellene emelni. Közlése szerint a vita várhatóan az EU Környezetvédelmi Tanácsának március 16-i ülésén fog eldőlni.

– Mindent megteszünk azért, hogy minél kevésbé érintsék a romániai gazdákat a Brüsszel által bevezetett új szabályok – jelentette ki.

A miniszter megjegyezte, hogy jómaga korábban kóstolt már ehető gilisztából készült proteinszeletet is, de azért szívesebben fogyaszt marhahúst. Hozzátette: reményei szerint sikerül majd megtalálni az EU-ban az egészséges táplálkozás és a környezet megóvása közötti egyensúlyt.



Hirdetés


Hirdetés

Kövessen a Facebookon!