Michelisz újra a 3.

Remekül versenyzett tegnap Michelisz Norbert az idei túraautó-világbajnokság nyolcadik állomásán, Portugáliában a magyar pilóta egy harmadik és egy negyedik helyet szerzett. Michelisz a privát pilóták értékelésében mindkét Villa Real-i futamon a leggyorsabb volt. [dropcap]N[/dropcap]egyedik alkalommal állt idén dobogóra Michelisz Norbert, a magyar pilóta az idei túraautó-világbajnokság portugáliai állomásának első futamán a harmadik helyen végzett. A negyedik helyről rajtoló Michelisz rögtön az indítás után megelőzte Hugo Valentet, az utcai pályán pedig remekül tudta tartani helyét egészen a befutóig. A Villa Real utcáin rendezett tegnap esti futam roncsderbire emlékeztetett. A rajtot követően Tiago Monteiro és Jaap Van Lagen akadt össze, a portugál autójáról lerepülő kerék pedig Stefano D’Aste autóját is megrongáltra, így mindhárom pilóta pár száz méterre a rajttól befejezte a futamot. A hetedik helyről induló Michelisz a balesetnek köszönhetően feljött az ötödik helyre, a biztonsági autó távozásával pedig sokáig maga mögött tudta tartani Loeböt és Lópezt. Hat körrel a vége előtt Catsburg hibáját kihasználta Tarquini, és a holland mellett, mögötte Michelisz és Loeb közrefogta a hollandot, aki meglökte ugyan mindkét pilótát, ám Michelisz tovább tudott menni, Loeb pedig a gumifalnak csúszva befejezte a viadalt. A 11. körben a 6. helyre visszaesett Catsburg nekiment a szalagkorlátnak, rommá törve autóját, a versenyt így idő előtt leintették, ennek köszönhetően pedig a magyar pilóta negyedikként ért célba. Michelisz Norbert mindkét portugáliai futamban megnyerte a Yokohama-kupát, azaz a privát értékelésű pilóták között Villa Realban ő volt a leggyorsabb. A pontszerzők Villa Real, Portugália: 1. futam: 1. José María López, 2. Sébastien Loeb (mindketten Citroën C-Elysée), 3. Michelisz Norbert, 4. Gabriele Tarquini, 5. Tiago Monteiro (mind Honda Civic), 6. Ma Csing-hua, 7. Yvan Müller (mindketten Citroën C-Elysée), 8. Jaap Van Lagen, 9. Nicky Catsburg, 10. Rob Huff (mind Lada Vesta); 2. futam: 1. Ma Csing-hua, 2. Yvan Muller, 3. Gabriele Tarquini, 4. Michelisz Norbert, 5. José María López, 6. Hugo Valente (Chevrolet Cruze), 7. Nestor Girolami (Honda Civic), 8. Rob Huff, 9. Mehdi Bennani (Citroën C-Elysée), 10. Tom Coronel (Chevrolet Cruze).