Megvan a VSK első győzelme

Idegenben aratott győzelmet a hazai férfikosárlabda 1. Liga második fordulójában a VSK Csíkszereda. Lászlófy Botond tanítványai Temesváron már az első negyedben eldöntötték a mérkőzés sorsát. Az ifjúsági bajnokságokban viszont nem termett sok babér, egyedül a VSK U16-os lánycsapata győzött, a csíki és gyergyói fiúk vereséggel zárták a hétvégét. [caption id="attachment_38259" align="aligncenter" width="1400"]Negyvenkilenc ponttal nyert a VSK Csíkszereda U16-os lánycsapata Fotó: László Róbert Negyvenkilenc ponttal nyert a VSK Csíkszereda U16-os lánycsapata Fotó: László Róbert[/caption] Megszerezte első győzelmét a VSK Csíkszereda a férfikosárlabda 1. Liga 2016/2017-es idényében. Lászlófy Botond tanítványai a második fordulóban idegen környezetben arattak nagyarányú sikert. A Temesvári BC II. elleni vasárnapi találkozó már az első negyedben eldőlt, a VSK játékosai 12 pontos különbséget harcoltak ki, a második negyedben pedig megduplázták előnyüket. A harmadik játékrészben a temesváriak meglepően kevés pontot értek el, míg a csíkiak tovább szórták a kosarakat, a negyedben további 21 ponttal tudták növelni előnyüket. Az utolsó negyedre visszább vettek a csíkiak, az U18-as csapatból a VSK-val utazó négy fiatal is sok játéklehetőséget kapott. – Minden negyedet megnyertünk, a csapat a mérkőzés elejétől a végéig remekül játszott. A fiatalok is pontokat szereztek, végig jobbak voltunk, mint a temesváriak – mondta lapunknak Lászlófy Botond, a VSK edzője. A felnőttcsapat sikere egyben az U18-as csapat kudarcát is előrevetítette, hiszen az ifjúsági csapat négy legjobbja a nagyokkal szerepelt. Fazakas István szerint így is jól játszott a csapat, a szebeniek elleni találkozó nyerhető lett volna, amennyiben teljes csapattal állnak ki. – Így is szoros volt a meccs, mindössze hét ponttal kaptunk ki – mondta az U18-as csapat edzője. Az U16-os csíki csapat idegen környezetben szenvedett vereséget az alsóházi rangadón. Az U13-as korosztályban a csíkiak szabadnaposak voltak, az ISK Gyergyószentmiklós pedig ötpontos vereséget szenvedett hazai környezetben. Az U16-os korosztályban a VSK Csíkszereda közel félszáz ponttal dobott többet, mint moldvai ellenfele. A Márton Áron Gimnázium mögötti sportteremben vasárnap délben rendezett mérkőzésen a csíkiak az első percektől uralták ellenfelüket és megérdemelten győztek. A 2016/2017-es idényben az U16-os lánycsapatban húsz játékos szerepel a keretben, Nagy Kinga Katalin és Endes Tünde emiatt meccsről meccsre folyamatosan cseréli a pályára lépőket, így esélyt adva mindenkinek, hogy közel egyforma számú találkozón lépjen pályára. Eredmények Felnőttek. 1. Liga, 2. forduló: BC SCM II. Temesvár – VSK Csíkszereda 49:84 (18:30, 6:14, 5:26, 10:14). A csíki pontszerzők: Ene 26, Tóth 12, Murgu 12, Olariu 10, Vita 8, Bogos 5, Héjas 4, Tarajos 3, Puskás 2, László 2. Ifjúsági fiúk. U18: 6. csoport, 2. forduló: VSK Csíkszereda – ISK Szeben 52:59. U16: 7. csoport, 3. forduló: LPS Marosvásárhely – VSK Csíkszereda 67:59. U13: 2. csoport, 4. forduló: ISK Gyergyószentmiklós – Marosvásárhelyi Gladius 59:64. Ifjúsági lányok. U16: 4. csoport, 3. forduló: VSK Csíkszereda – ISK Unirea Iași 89:40. Kopacz Gyula