Megtörték a GYHK győzelmi sorozatát

Az idei jégkorong Erste Ligában első alkalommal léptek jégre hazai környezetben az erdélyi csapatok. A címvédő Csíkszeredai Sportklub hullámzó teljesítményt nyújtott, míg a Gyergyói HK kétszer is nem várt pofonba szaladt.

A Debrecen ellen szerezte meg első hazai győzelmét a Sportklub Fotó: László F. Csaba

Ellentétes előjelekkel várhatták a megyei csapatok első hazai mérkőzéseiket a jégkorong Erste Ligában. A Gyergyói HK úgy zárta első magyarországi túráját, hogy mindenkin átgázolt, ellentétben a címvédő Csíkszeredai Sportklubbal, amely négyből négy vereséget könyvelt el. Igaz, a kék-fehérek végül a Brassói Corona vendégeként javítottak.

Pofonok itt is, ott is

A GYHK erőtől duzzadva várhatta a mélyrepülésben lévő Debreceni EAC-ot, ám a Hetényi Zoltánnal felálló vendégek meglepték a hazaiakat. Hiába dolgozott többet és jobban a GYHK, a gólokat a vendégek szerezték, és tíz perc után kettővel mentek a vendégek. Nyomott a GYHK, és Jalonen révén jött a szépítés is, ám sokáig nem örülhettek, hiszen újabb két góllal válaszoltak a vendégek. A középső harmadban óvatosabb volt mindkét csapat, majd a meccs derekánál Jalonen mínusz kettőre faragta a hátrányt, de közelebb nem tudtak jönni ellenfelükhöz. A záró felvonás Hetényiről és a nagyot küzdő debreceni védelemről szólt, a GYHK csak erőlködött, míg egy Izácky-kontra eldöntötte a mérkőzést.
Csíkszeredában a Sportklub a DVTK Jegesmedvék ellen játszott. A címvédő jobban állt bele a meccsbe, jól dolgoztak a kék-fehérek, s a 15. percben Rokaly Norbert rövid felsőbe tartó lövése utat is talált Voris ketrecébe. A folytatásban a lett kapus volt a főhős, aki több nagy csíki lehetőséget hatástalanított. A második harmadra kiegyenlítette a játékot a miskolci alakulat, és a legjobbkor, a harmad végén egyenlített. A záró felvonás vendégtalálattal kezdődött: egy eladott koronggal Razumnyiak szólója végén talált be. Ébresztőt fújtak a túloldalon, Rokaly Szilárd egyenlített, hogy 10 percre rá Stach idei első góljával újra vezetéshez jussanak a kék-fehérek. Hamar jött viszont a válasz: Razumnyiak megint kilépett szólóba, lemásolva első gólját, egyenlített, másodjára is becsapva Adorjánt. A meccs hosszabbítást hozott, amely közel két percig tartott. Előbb Péter B. talált vasat, hogy a túloldalon Razumnyiak mesterhármasával biztosítsa be a DVTK-nak a bónuszpontot.

László F. Csaba

Hullámvasút

Másnap épp a DEAC-ot fogadta a Sportklub. A debrecenieket továbbvitte a lendület, s bár hamar gólt jegyeztek, Sági találatát érvénytelenítették. Lendületben maradt a DEAC, de Szamankov állta a sarat. A hazaiak a harmad végéhez közeledve kezdtek el hokizni, de Hetényi lehúzta a rolót. A második felvonás hazai előnnyel indult, ám minden kimaradt, ezzel szemben a DEAC két akcióból két gólt szerzett. A Sportklub nem adta fel, a meccs feléhez közeledve három perc alatt a vezetést is megszerezte. Örömük két percig tartott, Zalamaj egyenlített. A döntés a záró harmadra maradt. Kiegyenlített küzdelem folyt a jégen, óvatos játékkal, hogy végül a 49. percben Péter Balázs előnyben visszavegye a vezetést. Innentől kezdve a DEAC ugyan próbálkozott, de magabiztos maradt a címvédő és Be­cze üreskapus góljával lezárta a meccset.
Gyergyószentmiklóson a hektikus eredményeket elérő, de fokozatosan javuló játékot mutató Dunaújvárosi Acélbikák léptek jégre. A gólgyártást a hazai csapat kezdte, de gyorsan egyenlítettek az Acélbikák. A második 20 percben potyogtak a gólok: előbb a hazaiak, majd a vendégek vezettek, hogy végül 3–3-mal menjenek a második pihenőre. A záró húsz perc elején az újvárosiak két gyors góllal megléptek, ez pedig üzemzavart okozott a Szilassy-gépezetben. Lassan rend került a hazai fejekbe, óriási volt a nyomás, és jött is a szépítő gól. A folytatásban hiába borult fel a pálya, Somogyi üres kapus góllal biztosította be a dunaújvárosi győzelmet, és hagyta második hazai meccsén is pont nélkül a GYHK-t.
Brassóban a Corona viszont a lehetséges hat pontból ötöt otthon tartott. Előbb néggyel verték a Dunaújvárost, majd másnap hosszabbításban múlták felül a DVTK Jegesmedvéket.

Erste Liga, eredmények

Csíkszeredai Sportklub – DVTK Jegesmedvék 3–4 – aranygóllal (1–0, 0–1, 2–2, 0–1) /Rokaly N. (15.), Rokaly Sz. (44.), Stach (53.), illetve Ritó (40.), Razimnyiak (42., 55., 62.)/.
Gyergyói HK – Debreceni EAC 2–5 (1–4, 1–0, 0–1) /Jalonen (10., 28.), illetve Novotny (5.), Molnár D. (10.), Bukor (12.), Dalecky (16.), Izacky (53.)/.
Brassói Corona – Dunaújvárosi Acélbikák 5–1 (2–0, 2–0, 1–1) /VanWormer (10., 20.), Domingue (31.), Gajdó (37., 58.), illetve Niskanen (43.)/.
Újpest – BJAHC 1–5 (0–0, 1–2, 0–3) /Henttonen (38.), illetve Szabó (36.), Uimonen (38.), Elo (52., 58.), McCornick (54.)/.
Ferencváros – FEHA19 4–1 (2–0, 2–0, 1–1) /Kaijser (8.), Nagy G. (14., 36.), Betteridge (30.), illetve Rétfalvi (41.)/.
Sportklub – DEAC 5–3 (0–0, 3–3, 2–0) /Farkas (27.), Szkacskov (28.), Reisz (30.), Péter B. (49.), Becze (60.), illetve Molnár D. (22.), Vokla (23.), Zalamaj (32.)/.
Corona – DVTK Jegesmedvék 3–2 (1–0, 0–2, 1–0, 1–0) /Schaber (20.), VanWormer (60.), Valchar (61.), illetve Razumnyiak (27.), Szirányi (39.)/.
Gyergyói HK – Acélbikák 4–6 (1–1, 2–2, 1–3) /Sylvestre (11.), Császár (29.), Bodó (33.), Orbán (52.), illetve Szalma (16.), Léránt (30.), Dézsi (31.), Embrich (45.), Ödman (47.), Somogyi (60.)/.
A mai műsor: Sportklub – Acélbikák (18.30), Gyergyói HK – DVTK Jegesmedvék (18.30), Corona – DEAC (18.30).