Hirdetés

Megszépült közterületek, gondozott zöldövezetek

Kétszázötven fát, két és fél ezer cserjét, a meglévő négyezer tő rózsa mellé további ezret ültettek el idén a csíkszeredai kertészet munkatársai – hangzott el szerdán a városi kertészet sajtótájékoztatóján.

Kovács Andrea
Megszépült közterületek, gondozott zöldövezetek
Beszámoltak a városi kertészet tevékenységeiről Fotó: László F. Csaba

Sajtótájékoztatón ismertette csütörtökön Korodi Attila polgármester, Bors Béla alpolgármester, illetve Burista Csilla, a városi kertészet vezetője a csíkszeredai városi kertészet tevékenységét és bemutatták a jelen lévő újságíróknak a telephelyet is. Mint elmondták, az ő feladatuk egyfajta háttérmunka. A városban lévő zöldövezetek, virágalkotások, köztéri terek mind az ő munkájukat dicsérik, ott látható, hogy mekkora és milyen minőségű tevékenység megy végbe a kertészetnél. A csapat egyben a város gondnoksági feladatait is ellátja, mint a füves területek, sövények nyírása, közlekedési táblák kihelyezése, az utcai bútorzat kihelyezése és javítása.

2022-ben a csíkszeredai városi kertészet munkatársai közel 250 fát, 2500 cserjét, a meglévő négyezer rózsa mellé további ezret ültettek, és húsz virágoskaspót is kihelyeztek. Jelenleg a karácsonyi előkészületekben segédkeznek, munkájuk által készül a város adventi koszorúja is.

Az eseményen emlékeztettek arra, hogy rangos magyarországi elismerést tudhat megáénak Csíkszereda, ugyanis első díjat nyert a Virágos Magyarország 2022-es kiírásának negyvenezer fős települések kategóriájában.

– A városszépítő feladatok, melyeket a kertészet munkatársai végeznek, mindig precíz végeredményt alkotnak, és ez visszaköszön ebben a díjban. A kertészet munkájának elismerése megtisztelő, jóleső érzés, főleg amikor határon túlról is jön. Nagyon büszkék vagyunk – mondott köszönetet Korodi Attila.

A versenyt idén 29. alkalommal szervezte meg a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ), melybe a Kárpát-medence magyarlakta települései is csatlakozhattak. Így került be Magyarország legrégebbi és legnépszerűbb környezetszépítő versenyébe Csíkszereda. A megmérettetés igencsak széles körű volt, ugyanis közel 350 település nevezett be az öt kategória valamelyikébe, az értékelésben pedig kertész- és tájépítészmérnökök, város- és falugondnokok vettek részt. A verseny elbíráló rendszere rendkívül összetett, a munkálatokat tereplátogatások során mérték fel.



Hirdetés


Hirdetés

Kövessen a Facebookon!