Megnyert meccset veszített el az FK Székelyudvarhely

Hiába vezetett három góllal a szünetben a Futsal Klub Székelyudvarhely, a második félidő góltalansága és a hibák sokba kerültek az udvarhelyieknek, így a teremlabdarúgó 1. Liga második fordulójának zárómérkőzése hétfőn este nem kis meglepetésre a Dévai West győzelmével ért véget.

Felülkerekedett a második félidőben a Dévai West Fotó: Hodgyai István

Hétfőn este a Dévai West – Futsal Klub Székelyudvarhely találkozóval, és meglepetésre dévai győzelemmel zárult a teremlabdarúgó 1. Liga második fordulója. Jakab Zoltán legényei kézben tartották az első félidőt, a kiváló dévai kapusteljesítmény dacára látványos játékkal háromgólos előnyt dolgoztak ki a szünetig (1–4).
A fordulás után nem változott a játék képe, azonban az FK nyomasztó fölénye nem eredményezett újabb találatot, mi több a Dévai West nem kis szerencsével, és az udvarhelyi hibákat is büntetve háromszor is betalált, öt perccel a vége előtt kiegyenlítve az állást (4–4).
Látva, hogy a játékba helyezett és az udvarhelyi útra időközben már becsomagolt három pont sorsa kérdésessé válik, Jakab Zoltán mindent egy lapra tett fel... és vesztett. Lehozott kapussal az FK labdát vesztett, és az a FK korábbi játékosa, Gálfi élt a lehetőséggel, távolról az üres kapuba gurítva a labdát. Egy perc volt még hátra és már semmit nem lehetett tenni, az FK megnyert meccset veszített el és ezért csak önmagát okolhatja.
A válogatott mérkőzései miatt a bajnokság közel három hétig szünetel, a klubcsapatok legközelebb szeptember 23-án rúgnak labdába.

Teremlabdarúgó 1. Liga, 2. forduló:
Dévai West – FK Székelyudvarhely 5–4 (1–4).
Gólszerzők: Mateescu (12.), Gálfi (26.,39.), Florea (33.), Voiculescu (35.), illetve Tankó (2., 16.), Iszlai (13.), Bálint (18.)