Meglepő vereséget szenvedtek

Egy óriási kapushiba, egy öngól és nem a várt játék – röviden így foglalható össze a Sepsi OSK tegnap délutáni veresége. A háromszékiek a Poli Iași elleni idegenbeli vereséggel immár közelebb vannak a kiesést jelentő helyekhez, mint az 1. Liga alsóházának élvonalához.

Nem sikerült megismételnie a Sepsi OSK-nak a Románia-kupa elődöntőjének első meccsét a Politehnica Iași ellen: a háromszékiek a labdarúgó 1. Liga alsóházának nyolcadik fordulójában nem várt vereséget szenvedtek a moldvai városban, és immár közelebb állnak a kiesést jelentő helyekhez, mint az éllovashoz. A hazaiak gyakorlatilag úgy szerezték meg a vezetést, hogy nem volt veszélyes támadásuk: a háromszékiek hálóőre egy hazaadást rosszul kezelt le, az éber Luckassen letámadta, megszerezte a labdát és a meccs első gólját is. A 43. percben Fülöp Istvánnak sikerült az egyenlítés, ám az 50. percben újra a hazaiak vezettek, miután Luckassen beadását követően Tincu fel akarta szabadítani, ám a labdát saját kapujába juttatta. Annak ellenére, hogy a háromszékiek uralták a meccset, mégis a Poli volt veszélyesebb. A 64. percben Passaglia tört a háromszékiek kapujára, de egy rossz passzal elrontotta a helyzetet, egy perccel később viszont Horșia eredményes volt. Az utolsó huszonöt percben mindent megpróbáltak a háromszékiek, hogy megfordítsák az állást, ám nem sikerült áttörniük a moldvaiak védelmét.
A Sepsi OSK elég nehéz helyzetbe került a iași-i vereség után, hiszen mindössze három pontra olvadt tegnapi legyőzőjével és a nagyszebeniekkel szembeni előnye, és egy újabb ballépéssel osztályozós helyre kerülhetnek a háromszékiek.

1. Liga, felsőház, 6. forduló: Medgyesi Gaz Metan – Universitatea Craiova 1–2 (1–1) /Romeo (21.), illetve Mihăilă (39.), Cicâldău (54.)/; Bukaresti FCSB – FC Botoşani 1–1 (1–1) /Coman (13.), illetve Țigănașu (22.)/. Az Astra Giurgiu – Kolozsvári CFR találkozó lapzárta után ért véget.

1. Universitatea Craiova    6    5    0    1    12–10    38
2. Kolozsvári CFR    5    3    1    1    7–4    36
3. Bukaresti FCSB    6    1    3    2    11–10    28
4. Astra Giurgiu    5    2    1    2    6–6    28
5. FC Botoşani    6    1    2    3    6–8    28
6. Medgyesi Gaz Metan    6    0    3    3    4–8    25

1. Liga, alsóház, 7. forduló: Viitorul Konstanca – Bukaresti Dinamo 1–0 (1–0) /Ghiță (17.)/.
1. Liga, alsóház, 8. forduló: Poli Iaşi – Sepsiszentgyörgy OSK 3–1 (1–1) /Luckassen (25.), Tincu (50. – öngól), Horsia (65.), illetve Fülöp István (43.)/; Academica Clinceni – Dinamo 1–3 (0–1)
/Buziuc (72.), illetve Sorescu (19.), Ahmed (65.), Fabbrini (71.)/.
Ma játsszák: Chindia Târgoviște – Nagyszebeni FC Hermannstadt (17), FC Voluntari – Viitorul Konstanca (20).

1. Konstancai Viitorul    7    4    2    1    14–9    34
2. FC Voluntari    7    5    2    0    10–2    27
3. Academica Clinceni    8    5    0    3    7–6    26
4. Sepsiszentgyörgyi OSK    8    1    4    3    11–13    24
5. Politehnica Iaşi    8    3    1    4    10–9    21
6. Nagyszebeni FC Hermannstadt    6    2    2    2    7–9    21
7. Bukaresti Dinamo    6    1    0    5    1–7    20