Második a VSK

A második helyen telel a VSK Csíkszereda csapata a hazai férfi kosárlabda 1. Liga második csoportjában. A csíkiak az év utolsó meccsén is győztek, és immár sorozatban ötödik mérkőzésüket zárták nyertesként. Sorozatban ötödik találkozóját is megnyerte a VSK Csíkszereda a hazai férfi kosárlabda 1. Ligában, így a megyeszékhelyi gárda a 2. csoport második helyén zárja az évet. Lászlófy Botond tanítványai pénteken a Szebeni CSU Atlassib gárdáját győzték le az Erőss Zsolt Arénában 27 pontos különbséggel, így a Bukaresti Știința mögött zárták az évet. A fővárosiak 20, a csíkiak 17 pontot gyűjtöttek. – Az első negyedben óriási volt a két csapat közötti különbség, a második játékrészben is jól játszottak a fiúk, 41 pontig jutottunk, míg az ellenfél 26-nál megállt. A nagyszünet után viszont változott a játék képe, mindkét csapat szerintem a téli szünetre gondolt, rengeteg volt az egyéni hiba, emiatt már nem volt olyan látványos a meccs, mint a szünet előtt – mondta lapunknak a VSK edzője, Lászlófy Botond. Eredmény: VSK Csíkszereda – Szebeni CSU Atlassib 90:63 (22:8, 29:18, 21:16, 18:21). Remekeltek a lányok Győzelmekkel zárták az évet a VSK Csíkszereda lány kosárlabdacsapatai is, az U15-ös korosztály Székelyudvarhelyen szerepelt, míg az U14-esek idegen környezetben, Gyergyószentmiklós ellen győztek az országos bajnokságban. A hétvégén Székelyudvarhelyen rendezték az U15-ös korosztály számára a Székely Nemzeti Bajnokság első tornáját, amelyen a VSK Csíkszereda mellett a házigazda Vendor és a Sepsiszentgyörgyi ISK csapatai vettek részt. Endes Tünde és Nagy Kinga Katalin tanítványai mindkét mérkőzésüket megnyerve elsők lettek a tornán és vezetik a Székely Nemzeti Bajnokságot. A csíkiak eredményei: VSK – ISK Sepsiszentgyörgy 57:31, VSK – Vendor 58:40. Szombaton az U14-es országos lánybajnokság kvalifikációs körében játszotta le utolsó mérkőzését a VSK Csíkszereda. A Gyergyószentmiklóson rendezett megyei rangadót az első perctől kezdve a csíkiak irányították és nagy fölénnyel nyertek, a győzelemnek köszönhetően a 2. csoport második helyén végzett a VSK, így bejutottak az országos bajnokság legjobb 16 csapata közé. A gyergyóiak az utolsó helyen zárták a csoportkört. Eredmény: ISK-KSE Gyergyó­szentmiklós – VSK Csíkszereda 37:94 (9:25, 5:19, 6:21, 17:29). A csapat a második csoportban a második helyen végzett, biztosítva ezzel maguknak a továbbjutást az A csoportba, vagyis a legjobb 16 közé.