Lenullázták a Brassói Coronát

A Gyergyói HK és a Csíkszeredai Sportklub is egy-egy meccset játszott a múlt hétvégén, és mindkét csapat a Brassói Corona ellen lépett jégre. A székelyföldi csapatok lenullázták a Cenk alattiakat és zsebre tették az Erste Ligába és a román bajnokságba is beszámító pontokat. Fontos meccseket rendeztek a hétvégén az Erste Liga és a román bajnokság szempontjából, ahol a két Hargita megyei jégkorongcsapat a barcaságiakkal vívott ádáz csatát. Mindkét találkozón vereséget szenvedtek a brassóiak. A rangadók sora Gyergyó­szent­miklóson kezdődött, ahol péntek este a házigazda Gyergyói HK a Brassói Coronát fogadta. A két jó formában lévő együttes rangadóján a hazaiaké volt az első harmad, és a sok lehetőségből Bodó használt ki egyet, majd a hazaiak meg is duplázták előnyüket a 25. percben Sárpátki révén. A brassóiak ugyan próbálkoztak, de minden kapura tartó lövésüket védte a hazaiak fiatal hálóőre, Demeter Arnold, aki pályafutása során először zárt Erste Liga-meccset kapott gól nélkül. A harmadik játékrész elején Bodó megtriplázta a hazai előnyt, a hajrában még Szabó és Gliga akaszkodott össze, Orban pedig beállította a végeredményt. A GYHK legutóbbi hét meccsét megnyerte, így már második az Erste Liga-tabellán, ahogy a román bajnokságban is. A Csíkszeredai Sportklub vasárnap utazott Brassóba, az esti meccset a kék-fehérek kezdték jóval aktívabban, de nem sikerült Tőkén túlütni a korongot. A második harmadban viszont már ő sem tudott megálljt parancsolni a csíki akcióknak, a 25. percben Rokaly Norbert értékesített egy, a hazaiak kapusáról kipattanó korongot, majd a harmad hajrájában előbb Becze talált be takarásból, a sort pedig Sofron találata zárta. A záróharmadra egy nagyon elszánt hazai csapat korcsolyázott ki, de Adorján és a csíki védelem magabiztosan állta a sarat, így a Sportklub megnyerte a találkozót. A Brassói Corona két közvetlen riválisától hét gólt kapott három nap alatt, miközben egyet sem lőtt, és összesen 12 pontot veszített. Ez leginkább a román bajnokságban fáj a Cenk alattiaknak, ahol egyre jobban szakadnak le a Sportklub és a Gyergyói HK mögött. A héten mindhárom erdélyi csapat magyarországi túrára indul. Meglepő címvédés Négy csapat részvételével Székesfehérváron rendezték a jégkorong Magyar Kupa döntő tornáját. Az elődöntőben a házigazda Hydro Fehérvár AV19 sima 5–0-val intézte el a Ferencvárost, míg a másik ágon kiélezett csatában a Debreceni EAC 5–3-as sikert könyvelhetett el a Miskolci DVTK Jegesmedvék ellen. A másnapi érmes meccseken előbb a Ferencváros nyert 4–3-ra a kisdöntőben a Miskolc ellen. A döntőben a két csapat, azaz a Fehérvár és Debrecen a tavalyi, debreceni fináléban is találkozott, akkor a DEAC meglepetésre hosszabbítás után legyőzte az osztrák bajnokságban szereplő riválisát, és fennállása során először lett MK-győztes. A vasárnap esti meccs elején alaposan ráijesztett a Debrecen az esélyesebbnek tartott hazaiakra: a találkozó felénél 3–0 volt az állás a hajdúságiaknak. Innentől kezdve viszont nagyon nyomott a Fehérvár, és lassan-lassan a meccs hajrájára egyenlítettek. Az utolsó szó viszont megint a DEAC-é volt, akik az 58. percben Sági révén újfent vezetéshez jutottak. Az utolsó másodpercekben a hazaiak hat játékossal küzdöttek három ellenében a jégen, de Hetényi hősiesen helytállt a debreceniek kapujában, és vezérletével a Debrecen megvédte címét. A fehérvári közönség a lefújást követően megtapsolta az ellenfél hősét, aki korábban Fehérvárról lett válogatott kapus. Összevonnák a Divízió I csoportjait A Nemzetközi Jégkorongszövetség (IIHF) már a közeljövőben átszervezheti a divíziós világbajnokságok első osztályának (I/A és I/B) jelenleg hat-hat csapatos, egymás alá rendelt két osztályát, amelyben a magyar válogatott a feljutásos két évet leszámítva 2001 óta szerepel, míg a romániai válogatott a legutóbbi vébé után került fel. A topszint után következő két csoport világbajnoki mezőnybe történő újfajta besorolásával kapcsolatban Luc Tardif, az IIHF Magyarországon tartózkodó elnöke az M1 csatornának adott interjúban kifejtette: miután a két hatos tagjainak színvonala nincs messze egymástól, a lebonyolítást illetően a mostaninál színvonalasabb, izgalmasabb megoldáson dolgoznak. Hozzátette: az elképzelések szerint a másodosztályban tíz válogatott szerepelne, a többségük a közelmúltban már nemcsak résztvevőként, hanem rendezőként is bizonyított. Majd kiemelte Franciaországot, Nagy-Britanniát, Olaszországot és Ausztriát, ahol minden adottság megvan az emelt létszámú tornák megrendezésére is, és a marketinget illetően rendelkeznek a szükséges támogatottsággal. Tardif elárulta: idén tervezik elkészíteni az átszervezéssel kapcsolatos megvalósíthatósági tanulmányt, majd megkezdik az egyeztetést az érintettekkel, akik az ötlet kapcsán nagyon lelkesek voltak. Az elnök elárulta: az a céljuk, hogy a közeljövőben megvalósítsák az átszervezést, amelynek előkészületére két évet szánnak. Erste Liga, eredmények Titánok – MAC HKB Újbuda 6–4 (4–1, 1–2, 1–1) /Dudkin (6.), Fekete (10.), Lundin (19., 55.), Dolinar (20.), Krasnican (35.), illetve Dansereau (18.), Csollák (23.), Stevens (30.), Macaulay (46.)/ Gyergyói HK – Brassói Corona 4–0 (1–0, 1–0, 2–0) /Bodo (15., 41.), Sárpátki (26.), Orbán (57.)/. Corona – Csíkszeredai Sportklub 0–3 (0–0, 0–3, 0–0) /Rokaly N. (25.), Becze (36.), Sofron (38.)/. A Titánok – Dunaújvárosi Acélbikák összecsapás tegnap este lapzárta után ért véget.