Az első kétgólos hátrányt még kiegyenlítette az FK Székelyudvarhely, de Tankó kiállítása megpecsételte az udvarhelyiek sorsát, így a teremlabdarúgó 1. Liga 7. fordulójában hétfőn este a Temesvári CFR 5–2-re legyőzte az FK-t.

Szász Csaba
Becsült olvasási idő: 2 perc
Fotó: Opinia Timisoarei

Vasárnap és hétfőn játszották a teremlabdarúgó 1. Liga 7. fordulójának mérkőzéseit. Vasárnap a Bodzavásári Luceafărul 10–5-re verte azt a Dévai Westet, amely az udvarhelyiek mellett eddig csak a pont nélküli Marosvásárhelyt tudta legyőzni. Fájó is a West elleni szeptember 4-i vereség, amikor félidőben 3–1-re vezetett az FK, hogy a végén 5–4-re kikapjon. Amúgy a marosaik szintén vasárnap hazai pályán 3–0-ra kikaptak a Dévai VSK-tól, a Mausoleul Mărăşeşti pedig 12–1 arányban hengerelt a Simándi Sólymok ellen.

Hétfőn délután az eddig hibátlan mérlegű éllovas Temesvári CFR otthonában lépett pályára Jakab Zoltán alakulata. A 16. percig nem született gól, aztán kicsit nem figyeltek az udvarhelyiek, és a CFR két perc alatt kétszer is betalált, a szünetig pedig maradt a 2–0.
A fordulás után felpörgött az FK, Tankó és Hadnagy újra kiegyenlítette az állást (2–2), azonban öt perccel a vége előtt Tankó kiállítását rögtön góllal büntették a bánságiak, majd ismét kettőre növelték az előnyt. Az FK mindent megpróbált, de ennek csak újabb temesvári gól lett a vége. Végeredmény: Temesvári CFR – FK Székelyudvarhely 5–2 (2–0).