Kiütéssel győztek az FK-s lányok

Ötgólos különbséggel győz­te le az FK Csíkszereda a Marosvásárhelyi SE gárdáját a női labdarúgó Szuperliga ötödik fordulójában, szombaton. A hazaiak támadója, Tóbik Melánia duplázott.

Farkas Endre
Becsült olvasási idő: 2 perc
Öt gólt lőttek az FK-s lányok a marosvásárhelyieknek Fotó: Veres Nándor

Azonnal magához ragadta a kezdeményezést a szombati, családias hangulatban, kevés számú érdeklődő előtt lejátszott találkozón az FK Csíkszereda. Kollár Péter csapata sorra dolgozta ki a helyzeteket, míg a Marosvásárhelynek kevés momentuma akadt. A játékot elnézve érdekes volt visszagondolni arra, hogy az előző szezonban a vásárhelyi lányok három góllal felülmúlták az FK-t. Igaz, azóta sok víz lefolyt az Olton, mindkét együttes jelentősen átalakult, és más-más célokért küzd a két alakulat.
A dobogót megcélzó csíkiak a 23. percben szerezték meg a vezetést. Herczeg Andrea szöglete Tóbik Melániát találta meg, aki tanítani valóan fejelt a kapu jobb oldalába (1–0). A 44. percben Balázs Eszter fejese találta telibe a felső kapufát, nagy kavarodás végén ugyanő a hálóba pofozta a labdát (2–0).
További három találatot tar­togatott a találkozó második fele. Fél órával a lefújás előtt Tóbik Melánia fordult remekül kapura és lőtt ballal a kapu jobb oldalába mintegy nyolc méterről (3–0). Három perc múltán Mitri Ritát kaszálták el a 16-oson belül, a büntetőt Herczeg Andrea értékesítette magabiztosan (4–0). A szeredaiak győzelmét Fülöp Boglárka találata tette teljessé a 86. percben, amikor a bal oldalról kilőtte a hosszú sarkot (5–0).
A következő fordulóban Alexandria otthonában szerepel az FK Csíkszereda.