Kitömték az FK Csíkszereda hálóját!

Csúf zakót kapott a Vasas Fe­mi­ná­tól az FK Csíkszereda Székelyudvarhelyen, a női labdarúgó 2. Liga székely rangadóján. A veretlenségüket elvesztő csíkszeredaiak ezúttal inkább sportszerűtlenségből és trágár nyelvhasználatból jeleskedtek, két találat ellenében hét góllal és négy sárga lappal tértek haza. Székely rangadót rendeztek szombaton a női labdarúgó második ligában, az első csoport éllovasa, az FK Csíkszereda hibátlan mérleggel érkezett Székelyudvarhelyre, hogy megvívjon a Vasas Femina középmezőnyben szereplő fiókcsapatával. Beszédes tény, hogy a csíki lányok az eddigi tizenkét győzelemmel végződő mérkőzésükön 83 találat mellett mindössze egy gólt kaptak, ám a Küküllő partján ez nem sokat számított, a találkozó kizárólag a presztízs szempontjából volt fontos mindkét csapatnak, így a Vasas első csapatának több játékosa is pályára lépett. A mérkőzést az udvarhelyiek kezdték jobban, negyed óra alatt két góllal elhúztak, erre még tudtak válaszolni az éllovasok, de az első félidő hajrájában a Vasas ismét két gólra növelte előnyét. A második játékrész szinte teljesen egyoldalú játékot hozott, a hazaiak ötször találtak be, amire a csíkiak csak egyszer tudtak válaszolni. A sima győzelmekhez szokott csíki lányok nehezen tudták megemészteni, hogy az idényben először kellett gólhátrányban játszaniuk, így jobb híján sportszerűtlenségből és trágár nyelvhasználatból „jeleskedtek”. Bár a játékvezető több sportszerűtlen megmozdulásukat elnézte, a hét gól mellé négy sárga lapot is begyűjtöttek. A mérkőzés legjobbja a Vasas új idegenlégiósa, az ukrán Molodjuk Jelizaveta lett, a Sahtar Donyecktől érkező középpályás négy gól mellett egy gólpasszal és egy büntető kiharcolásával vette ki részét a győzelemből. A következő fordulóban, május 8-án az FK Csíkszereda Sloboziát fogadja, a Vasas Femina II pedig a Râmnicu Sărat vendége lesz. Hat gólt kapott a Vasas Femina Temesváron Súlyos vereséget szenvedett a Vasas Femina a női labdarúgó-bajnokságban Temesváron. Székely János tanítványai jó első félidőt produkáltak, ám a másodikra már elfáradtak. „Ez nem csoda, hisz több játékosunk szombaton is játszott és itt is bevállalt egy-egy félidőt. Két nap alatt két erős ellenféllel játszott a Vasas, fiatal keretünk van és nem is annyira bő, hogy mindkét találkozón maximálisan helyt tudjunk állni. A fontos az volt, hogy a két meccsből egyet megnyerjünk” – nyilatkozta az udvarhelyiek edzője. Női labdarúgó 1. Liga, felsőházi rájátszás, 6. forduló: Temesvári Politehnica – Székelyudvarhelyi Vasas Femina 6–0, Fair Play Joc Cinstit Ciorogârla – VSK Alexandria 2–5, Borgóprundi Heniu – Kolozsvári Universitatea Olimpia 1–1. Az állás: 1. Universitatea Olimpia 45 p., 2. Heniu 44 p., 3. Alexandria 34 p., 4. Politehnica 30 p., 5. Vasas Femina 25 p., 6. Fair Play Joc Cinstit 19 p. Székelyudvarhelyi Vasas Femina II. – FK Csíkszereda 7–2 (2–1) /Mitri Rita (8.), Molodjuk Jelizaveta (14., 60, 84, 89.), Benő Krisztina (42. - büntetőből, 54.), illetve Szentes Szabina (32.), Bartalis Barbara (79.)/. Bákói Măgura – Nicu Gane Kollégium Fălticeni 4–1, Activ Slobozia – ACS Navobi Iasi 1–6. A Konstancai Selena – Atletic Club Onix Râmnicu Sărat találkozót elnapolták, a Vulpițele Galbene Roman szabadnapos volt. Az állás: 1. FK Csíkszereda 36 pont, 2. Navobi Iași 31 p., 3. Vulpițele Galbene Roman 30 p., 4. Konstancai Selena 19 p., 5. Székelyudvarhelyi Vasas Femina II. 11 p., 6. Nicu Gane Fălticeni 9 p., 7. Atletic Club Onix Râmnicu Sărat8 p., 8. Bákói Măgura 8 p., 9. Activ Slobozia 8 p.