Kilenc pont volt a különbség az ABC Athltetic javára: Csíki kosárlabda-vereség

Nem sikerült győznie a VSK Csíkszereda kosárlabdacsapatának a hazai bajnoki középszakasz második fordulójában. A Sepsi Arénában játszott szombati meccsen a csíkiak a Kék csoport listavezetőjétől szenvedtek vereséget. Második mérkőzését is elvesztette a VSK Csíkszereda a férfi kosárlabda országos bajnokság középszakaszában, Lászlófy Botond tanítványai szombaton a Sepsi Arénában a Kék csoport listavezetőjétől szenvedtek kilencpontos vereséget. A csíkiak jól kezdték a meccset, az első negyed felénél még vezettek, de a Kontsancai ABC Athlettic zsinórban tíz pontot szerezve nemhogy megfordította az állást, de sikerült elhúznia a VSK-tól. Azonban Lászlófy Botond tanítványai az utolsó percekre összekapták magukat és négyre faragták hátrányukat az első negyed végére, a második játékrészben pedig sokáig nem változott a két csapat közötti különbség. A negyed második felére viszont újra a tengerpartiak uralták a meccset, megint sikerült tíz pontra növelni előnyüket, a csíkiaknak azonban kétszer is sikerült ezt felére csökkenteni, ám a pihenő előtt az ABC Athletic újra megduplázta az előnyt. A pihenőt követően a kons­tancaiak tovább tudták növelni előnyüket, sokáig 13 és 16 pont között volt a tengerpartiak javára a különbség, de a csíkiak ritmust váltottak és a harmadik játékrész végére ötre tudták hátrányukat faragni. Az utolsó negyed eleje újra a vendégeké volt, így ismét tízre nőtt a konstancai előny, mi több, a tengerpartiak erre is rátettek még három pontot, amit egy közel két és fél percnyi kosárcsend követett. Az utolsó két és fél percben a csíkiak megpróbálták a lehetetlent, fel is zárkóztak kilenc pontra, ám az egyenlítésre már nem volt lehetőségük. Eredmények: VSK Csíkszereda – ABC Athletic Konstanca 71:80 (10:14, 19:25, 27:22, 15:19). A csíki pontszerző: Diawara 26 (2x3), Lufile 20, Movileanu 12 (2x3), Magusar 10, Cergic 3 (1x3). VSK Máramarossziget – VSK Târgu Jiu 79:84. A csoport állása: 1. Konstanca 23 pont (7/9), 2. Târgu Jiu 22 p. (6/10), 3. VSK Csíkszereda 19 (3/13), 4. Máramarossziget 19 (3/13).