Kikapott az SZFC

Nem sikerült pontot szereznie a Székelyudvarhelyi FC-nek a hazai labdarúgó 3. Liga hetedik fordulójában, pedig pénteki ellenfele hat forduló alatt csak egy gólt szerzett. Az FK Csíkszereda szabadnapos volt. Újabb vereségét szenvedett a Székelyudvarhelyi FC a labdarúgó 3. Liga 7. fordulójában, pénteken délután az utolsó előtti CSM Pașcani otthonában kapott ki. Már a kezdő sípszót követően hátrányba került az SZFC, hiszen a hazaiak a második percben, húsz méterről elvégzett szabadrúgásból megszerezték a vezetést. A kapott gól után rögtön kitámadtak az udvarhelyiek, mezőnyfölényben kezdtek játszani, és hamar egyenlítettek, szintén egy szabadrúgásból, amelyet a 11. percben Csifó 38 méterről végzett el. Nem sokáig volt egyenlő, hiszen három perccel később a Pașcani csatára esett el az SZFC tizenhatosán belül, a büntetőt pedig értékesítették. Az újabb gól után eseménytelenül telt a mérkőzés egészen a 35. percig, amikor Sebestyén bravúrral hárított egy ziccert. A játékrész végét egyértelműen az SZFC uralta, a 40. percben Modra távoli szabadrúgását a hazai kapus nagyot védve szögletre mentette. A pontrúgást Czimbalmos végezte el, a labda Székely elé pattant, aki öt méterről a hálóba lőtt. Térfélcserét követően rögtön megdolgoztatták az udvarhelyi kapust, majd az SZFC edzője cserékkel próbálta felfrissíteni csapatát, pályára küldte a macedón Izetet, aki rögtön kialakított egy lehetőséget, ám Ribarics kapuba tartó lövését blokkolta az egyik hazai védő. Az idő teltével egyik kapu sem forgott igazán veszélyben, a dráma viszont szokás szerint a végén jött, a 86. percben a hazaiak egy szögletet követően harmadszorra is megszerezték a vezetést, a vendégeknek pedig nem maradt idejük az újabb egyenlítésre. Eredmények Labdarúgó 3. Liga, 7. forduló: CSM Pașcani – Székelyudvarhelyi FC 3–2, Kézdivásárhelyi KSE – Szászhermány 2–0, Sănătatea Dă­răbani – CSM Focșani 2–4, Bucovi­na Rădăuți – Galaci Metalosport 6–0, Avântul Valea Mărului – Galaci Suporter Club Oțelul 1–4, CSM Roman – Bákói Aerostar 1–1, Barcarozsnyói Olimpic Cetate – Sporting Liești 3–2. Az I. csoport állása: 1. Su­porter Club Oțelul 17 pont, 2. Szász­her­mány 16 p., 3. Aerostar 15 p., 4. FK Csík­szereda 13 p. 5. Barcarozsnyó 12 p., 6. CSM Focșani 10 p., 7. CSM Roman 8 p., 8. Kézdivásárhely 8 p., 9. Liești 7 p., 10. Rădăuți 7 p., 11. SZFC 6 p., 12. Dărăbani 5 p., 13. Valea Mărului 4 p., 14. CSM Pașcani 3 p. 15. Metalosport 0 p. A Liești-et 6 ponttal megbüntették. A következő fordulóban a Székelyudvarhelyi FC hazai pályán az Avântul Valea Mărului ellen játszik, míg az FK Csíkszereda az Aerostar ellen lép pályára Bákóban. HN-összeállítás