Kiengedte kezéből a győzelmet a Sportklub

Pár perccel a meccs vége előtt kettővel vezetett a Csíkszeredai Sportklub a Ferencváros elleni rangadón, végül szétlövések után fejet hajtott. Kikapott a Gyergyói HK is.

Darvas Attila
Becsült olvasási idő: 3 perc
Szikrázó, gólokban gazdag meccs a riválisok között Fotó: nso.hu

A pénteki jégkorong Erste Liga-meccsek sorát a Brassói Corona nyitotta, amely a csütörtöki kellemetlen székesfehérvári fiaskó után a Dunaújvárosi Acélbikák ellen már javítani tudott, és az új igazolás, Rokaly-Boldizsár közreműködésével kettővel verték az Acélbikákat.

A Gyergyói HK viszont már másodjára botlik meg a szezonban. Ezúttal Miskolcon a DVTK ellen. A mérkőzés első 40 perce szoros csatát hozott, döntetlen állással, hogy a záró felvonásban a hazaiak négy gólt is szerezzenek, eldöntve a három pont sorsát.

A Csíkszeredai Sportklub a Tüskecsarnokban lépett jégre a Ferencváros-Telekom ellen. A felek a szokásoknak megfelelően izgalmas csatát vívtak. A kék-fehérek a mérkőzés során végig vezetni tudtak, ám az ellenfél rendre egyenlített. Szűk három és fél perccel a vége előtt 5-3-ra vezetett a Sportklub, ám a hazaiak ekkor is egyenlítettek. Az egyenlítő góljuk kapuslehozatal mellett történt. A ráadás nem hozott döntést, így végül a szétlövésig vitték a felek a bónuszpontról szóló csatát. A nyolcadik pár döntött, amikor Turbucz találatára nem érkezett válasz.

A csapatokra szombaton szünnap vár, és vasárnap folytatják a küzdelmeket.

Eredmények, Erste Liga
Dunaújvárosi Acélbikák – Brassói Corona 2-4 (1-1, 1-1, 0-2)
Gól: Szalma (4.), Elomaa (26.), illetve Zagidulin (12.), Rokaly Boldizsár (23., 60.), Blackwater (52.).
DVTK Jegesmedvék – Gyergyói HK 5-1 (0-0, 1-1, 4-0)
Gól: Razumnyak (33,), Kulesov (41.), Lövei (48.), Mattyasovszki (54.), Szathmáry (57.), illetve Orbán (21.).
Ferencváros-Telekom – Csíkszeredai Sportklub 6-5 (1-2, 2-1, 2-2, 0-0, 1-0) – sz. u.
Gól: Brady (7., 36., 57.), Nagy G. (21.), Kulmala (59.), Turbucz (65. – GWS), illetve Brown (2.), Szkacskov (4.), Becze (22., 48., 53.).