Kétgólos vereség emberhátrányban

Kétgólos vereséget szenvedett az FK Csíkszereda felnőtt női csapata az első osztályú bajnokság nyitófordulójában vasárnap a Temesvári Politehnica otthonában. A piros-feketék a találkozó nagy részében kettős emberhátrányban játszottak.

Farkas Endre
Küzdelemből nem volt hiány Fotó: Temesvári Poli

Vasárnap mutatkozott be a Superligára átkeresztelt női labdarúgó-bajnokságban az FK Csíkszereda együttese. Kollár Péter tanítványai a Temesvár otthonában vendégszerepeltek.
Az FK a mérkőzés első felében nagy mezőnyfölényben játszott, ám nem tudta kihasználni a lehetőségeit. A mérkőzés alakulása akkor vett drámai fordulatot, amikor Timiș Roxana játékvezető szűk negyed óra alatt két sárga lapot is kiosztott a csíkszeredai Balázs Csillának. A megfogyatkozott együttest ráadásul tovább sújtotta a sors, miután a hazaiak Nyéki Anna szabálytalansága nyomán büntetőhöz jutottak, amit értékesítettek is.

Temesvári Poli
Az FK tíz emberrel is ki tudott egyenlíteni Mitri Rita révén a félidő utolsó percében. Ám a játékrész hosszabbításában Tankó Réka 16-oson kívüli szabálytalansága is piros lapot ért a játékvezetőnél.
A második játékrészben mindent megpróbált az FK az egyenlítés érdekében, több jó lehetőségük is volt Balázs Eszteréknek. A kapuban többször is jól avatkozott közbe a Tankó kiállítása után beszálló Balog Boglárka. Sajnos őt is utolérte a kapussors, eladott labdája nyomán kettőre növelte a különbséget a Poli. Adódtak még lehetőségei az FK-nak, lőttek Haraszti Fanni révén kapufát is, de maradt a kétgólos vereség.
Női Superliga, alapszakasz 1. forduló: Temesvári Poli – FK Csíkszereda 3-1 (2-1). Gólszerzők: N. Kurja (38. és 45+3., az elsőt büntetőből), Scaramelo (72.), illetve Mitri (45.)