Kikapott a VSK az idénynyitón

Vereséggel kezdte a hazai férfi kosárlabda 1. Liga 2016/2017-es idényét a VSK Csíkszereda. Az utánpótlás-csapatok közül is csak egy korosztályban sikerült győznie a VSK-nak, az egyetlen siker is idegen környezetben született. Az ISK Gyergyószentmiklós csapatai is kikaptak [caption id="attachment_37858" align="aligncenter" width="1400"]Nem használta ki a hazai pálya előnyét a VSK U16-os csapata Fotó: László Róbert Nem használta ki a hazai pálya előnyét a VSK U16-os csapata Fotó: László Róbert[/caption] Egy győzelem és öt vereség a hétvégi mérlege a VSK Csíkszereda kosárlabda szakosztályának. Az egyetlen sikert az U16-os lánycsapat aratta az országos bajnokságban, idegen környezetben. Az ISK Gyergyószentmiklós csapatai is vereséggel zárták a hétvégét. A VSK Csíkszereda férfi kosárlabdacsapata idegen környezet­ben kezdte meg a hazai 1. Liga 2016/2017-es kiírását. A Lászlófy Botond által edzett gárda Marosvásárhelyen az ABC 2 ellen kezdte meg az idényt és szoros mérkőzésen, mindössze egy ponttal kapott ki ellenfelétől. – Az első negyedben nem játszott túl jól a csapat, de ez az egyetlen játékrész volt, amelyet elvesztettünk. Mint később kiderült, pont ez a negyed döntötte el a találkozót – mondta a VSK edzője lapunknak. Hozzátette, a marosvásárhelyiek az országos bajnokság élvonalában szereplő csapatuktól három játékost szerepeltettek, sőt az edzői stábjuk is segítette a farmcsapatot a mérkőzésen. – Az első negyedben összeszedett tizenkét pontos hátrányunkat nem tudtuk ledolgozni, hiába játszott a csapat jól a folytatásban – tette hozzá Lászlófy. A VSK Csíkszereda a második fordulóban is idegen környezetben játszik, a csapat vasárnap a Temesvári BC VSK 2 ellen szerepel. Négy vereség, egy győzelem Vereséggel kezdte az U18-as fiú országos bajnokságot, az U16-os bajnokságban a második fordulóban a VSK Csíkszereda hazai környezetben kapott ki, míg az U13-as bajnokságban a VSK és az ISK Gyergyószentmiklós is Marosvásárhelyen szenvedett nagyarányú vereséget. Az U13-as országos bajnokságban a VSK Csíkszereda lánycsapata hazai pályán szenvedett vereséget, ahogy az ISK Gyergyószentmiklós is vendéglátóként kapott ki. Az U16-os korosztályban viszont a csíkszeredai lányok a sereghajtó otthonában győztek, majdnem kétszer annyi pontot szerezve, mint a házigazdák. Eredmények Férfi 1. Liga, 1. forduló: ABC 2 Marosvásárhely – VSK Csíkszereda 75:74 (22:10, 20:22, 13:19, 20:23). A csíki pontszerzők: Ene 30, Vita 16, Murgu 7, Olariu 6, Tóth 6, Tarajos 5, Héjas 4. Fiúk: U18: ISK Medgyes – VSK Csíkszereda 66:58. U16: VSK Csíkszereda – CSU Szeben 65:75. U13: Marosvásárhelyi Gladius – VSK Csíkszereda 109:12; Luky Dragons Marosvásárhely – ISK Gyer­gyószentmiklós 80:29. Lányok: U13: VSK Csíkszereda – Galaci Phoenix 53:59; ISK Gyergyószentmiklós – ISK Botoșani 47:54. U16: ISK Botoșani – VSK Csíkszereda 35:67. Kopacz Gyula