Jövő héten kezdődik az elődöntő

Pénteken zárul a hazai jégkorongbajnokság alapszakasza, jövő kedden már elkezdődnek az elődöntők párharcai. Amennyiben a bajnoki döntőn lesz hetedik meccs is, úgy április 1-jén zárul a 2015/2016-os hazai pontvadászat. [caption id="attachment_25127" align="aligncenter" width="1000"]Győzött tegnap Csíkkarcfalván a Corona. Ma újra játszik a két csapat Fotó: Tamási Zoltán Győzött tegnap Csíkkarcfalván a Corona. Ma újra játszik a két csapat Fotó: Tamási Zoltán[/caption] Március 14-én kezdődik a hazai jégkorongbajnokság elődöntő sorozata, az alapszakasz pénteken este zárul majd le. A bajnokság legkésőbb április 1-jén zárul, a világbajnoki felkészülést a válogatott április 3-án kezdi meg. A fentiek a hazai szakszövetség döntéshozó testületének, a Szövetségi Bürónak a tegnapi soros ülésén dőltek el. Cseke Szilárd, a Román Jégkorong Szövetség (RJSZ) alelnöke az ülést követően lapunkkal közölte, a Steaua – Gyergyószentmiklósi Progym 13. fordulóból kétszer is elnapolt kettős összecsapást csütörtökön és pénteken 17.30-tól Csíkkarcfalván rendezik. – Amennyiben bejut a Steaua az elődöntőbe, akkor majd közlik, hogy melyik jégpályán kívánják lejátszani a rájátszásban a hazai meccseiket. Ugyanis a fővárosiak a szezon elején három jégpályát jelöltek meg, ahol hazai meccseiket rendeznék – közölte az alelnök. Az elődöntők egyik párharcát az alapszakasz első helyezettje – a Csíkszeredai Sportklub – a negyedik helyen végző csapattal vívja majd, a másik ágon a második Galaci Dunărea a harmadik helyezettel játszik, mindkét párharcot egyik fél harmadik sikeréig rendezik. Az alapszakaszban jobb helyen záró gárdáé a pályaelőny, ő lesz az első két elődöntő mérkőzés házigazdája, szükség esetén pedig az ötödiké is. A döntőben is az alapszakaszban jobb helyet elérő csapaté lesz a pályaelőny. Amennyiben három vagy négy meccsből eldől mindkét elődöntő párharc, úgy március 21., 22., 24., 25., 28., 30. és április 1. lesznek a döntő meccsnapjai, de ha öt mérkőzésből dől el valamelyik elődöntő, úgy március 22., 23., 25., 26., 28., 30. és április 1-jén rendezik a finálé összecsapásait. Mindkét esetben az első öt meccsnap egyben a kisdöntő időpontjai is. Tegnap Csíkkarcfalván pótolták a 16. fordulóból elhalasztott Steaua – Brassói Corona összecsapás első mérkőzését: Eredmény: Steaua – Corona 3–4 (1–1, 0–2, 2–1) /Butocsnov Anton (11., 45.), Andrej Butocsnov (45.), illetve Piszarenko (18.), Biró M. (37.), Molnár Zs. (38.), Petres (46.), /. A két csapat ma 17.30-tól újra összecsap Csíkkarcfalván. Kopacz Gyula