Izgalmas mérkőzésen csíki vereség

Jól kezdett a VSK Csíkszereda, ám a második negyedben a Steaua fordítani tudott, a harmadikban pedig kényelmes előnyre szert téve bukaresti sikerrel zárult a hazai férfi kosárlabda-bajnokság 20. fordulójában a csíkiak meccse. Az utolsó játékrészben faragott ugyan hátrányából a csíki csapat, ám a bravúr elmaradt, noha a mérkőzés elején nem erre volt kilátás. Remekül kezdett, ám a két középső negyedben sok hibával játszott a VSK Csíkszereda péntek este Bukarestben, így a Steaua végül megnyerte a férfi kosárlabda-bajnokság 20. fordulójában kiírt mérkőzést. Lászlófy Botond tanítványai újra bizonyították, annak ellenére, hogy sereghajtók a bajnokságban, az élmenőket is meg tudják szorongatni, sőt egy kis szerencsével akár meg is tudják fogni. Pénteken viszont a szerencse is elpártolt a csíkiaktól. Az első pontokat is a csíkiak szerezték, a triplák is bementek, így három perc után héttel vezettek a vendégek, az előny állandósult, ám a játékrész hajrájában a Steaua összekapta magát és négyre faragta hátrányát. A második negyed elején kettő és öt pont közötti volt a vendégelőny, a hazaiak először a 14. percben szerezték meg a vezetést, ám sokáig szoros maradt az állás, a játékrész közepén viszont a fővárosiak növelni kezdték előnyüket, a nagyszünetre pedig nyolcpontos előnnyel mehettek pihenni a házigazdák. A fordulás után a hazaiaknak minden összejött, míg Lászlófy Botond tanítványainak majdnem semmi, még a szerencse is elpártolt tőlük. A játékrész során tizenkét pontot tett a nyolc mellé a Steaua, így az utolsó játékrészt húszpontos Steaua-előnnyel kezdték a felek. A találkozó utolsó hat percében a csíkiak ugyan remekül játszva elkezdték a felzárkózást, ám a Steaua azért arra figyelt, hogy ne csökkenjen nagyon előnye, így a végén tízpontos hátránnyal zárta a VSK Csíkszereda a katonacsapat elleni találkozót. Lászlófy Botond tanítványaira kéthetes bajnoki szünet vár, a csapat a következő találkozóját március 2-án vívja az Erőss Zsolt Arénában, a csíkiak ellenfele a 21. fordulóban a VSK Craiova lesz. Eredmények, 20. forduló Bukaresti Steaua – VSK Csíkszereda 85:75 (24:28, 26:14, 20:8, 15:25). A csíki pontszerzők: Bogdanovic 25 (1x3), Vujadinovic 13 (3x3), Lam 12, Lufile 8, Cioacătă 8, Djurovic 5 (1x3), Zerkula 4 (1x3). Bukaresti Dinamo – Kolozsvári U-BT 66:77, VSK Galac – VSK-ESK Nagyvárad 60:86, VSK Temesvár – VSK Târgu Jiu 80:56, Konstancai Athletic Neptun – FC Argeș Pitești 76:84, VSK Craiova – Bukaresti Rapid 96:82. A Petrolul Ploiești – VSK Focșani találkozó lapzárta után ért véget. Az állás: 1. Kolozsvári U-BT 36 pont (18/0), 2. FC Argeș Pitești 34 p. (15/4), 3. VSK Voluntari 30 p. (14/2), 4. Bukaresti Steaua 28 p. (9/10), 5. VSK Nagyvárad 27 p. (12/3), 6. ESK Nagyszeben 27 p. (8/11), 7. VSK Craiova 26 p. (11/4), 8. VSK Temesvár 26 p. (9/8), 9. Konstancai Athletic Neptun 25 p. (7/11), 10. VSK Galac 25 p. (5/15), 11. VSK Focșani 25 p. (7/11), 12. VSK Târgu Jiu 24 p. (5/14), 13. Bukaresti Dinamo 23 p. (6/11), 14. Petrolul Ploiești 23 p. (7/9), 15. Bukaresti Rapid 22 p. (4/14), 16. VSK Csíkszereda 22 p. (4/14).