Ismét bajnok az FK Csíkszereda!

Alig egy héttel a Román Kupa elhódítása után újabb döntő várt az FK Csíkszereda U19-es csapatára. Demény Norbert tanítványai a Kolozsvári Universitatea elleni bajnoki döntőben taktikus játékkal rukkoltak ki és kitűnő helyzetkihasználásuknak köszönhetően háromgólos győzelmet arattak. A Sepsi OSK fiataljai fölött aratott Román Kupa-győzelem után újra a bukaresti Rapid Stadionban várt sorsdöntő összecsapás az FK Csíkszereda U19-es csapatára. A bajnoki címvédő piros-feketék az újabb bajnoki elsőség és a duplázás reményében léptek pályára ma délután. Az első félidőben visszafogott játék mellett nem láthattak sok helyzetet a túlnyomó többségben a székelyföldi csapatnak szorító szurkolók. Ám a legfontosabb pillanatban, a szüneti előtti percekben villant Bíró Tamás és egy jól eltalált lövéssel megszerezte a vezetést az FK-nak (0–1). A folytatásban sem alakult ki igazán színvonalas játék, az FK átadta a kezdeményezés lehetőségét, ám az Universitatea fiataljai képtelenek voltak építkezni és nem teremtettek valódi gólveszélyt Karácsony kapuja előtt. Az FK Csíkszereda sem jutott el komolyabb helyzetekig, azonban egy kitűnő egyéni alakításnak köszönhetően mégis növelni tudták a különbséget: El-Sawy lépett ki jól a félpálya magasságában és szólója végén higgadtan helyezett a hálóba, érett az újabb bajnoki cím (0–2). Nem tudott megújulni a kolozsvári csapat, az FK viszont a következő helyzetét is gólra váltotta, Csala bombagólja a 80. percben gyakorlatilag pontot is tett a küzdelem végére (0–3). Az FK Csíkszereda fantasztikus helyzetkihasználásával megérdemelten védte meg az U19-es Elit Liga bajnoki címét. Erre a következő szezonban már nem lesz lehetőségük a csíkiaknak, lévén a román szövetség jelenlegi formájában megszünteti ezt a bajnokságot. Labdarúgó U19-es Elit Liga, döntő Kolozsvári Universitatea – FK Csíkszereda 0–3 (0–1) Bukarest, Rapid Stadion 500 néző Gólszerzők: Biró T. (41.), El-Sawy (73.), Csala (80.) FK Csíkszereda: Karácsony – Bărăbaș, Gergely, Vereguț, Hadnagy T., Balázs, Csala, Bújdosó, El-Sawy, Sándor, Biró T.