Ifj. Ocskay Gábor Emléktorna: Önbizalomnövelő vereség

Utolsó felkészülési meccsét is letudta a Gyergyói HK jégkorongcsapata, amely az Ifj. Ocskay Gábor Emléktorna keretében a házigazda Hydro Fehérvár AV19 együttesével mérte össze erejét. A piros-fehérek 60 percen át partiban voltak nevesebb ellenfelüknél. Négy felkészülési meccsel hangolt a Gyergyói HK jégkorongcsapata a jövő hétvégén kezdődő 2021/2022-es idényre. A piros-fehérek nyitásként szoros 2–0-s vereséget szenvedtek a szlovák Tippsport ligában szereplő Érsekújvártól, majd két gólzáporos meccset húztak be a Dunaújvárosi Acélbikák (8–3) és a Győri ETO HC (7–4) ellen. Zárásként az Ifj. Ocskay Gábor Emléktornán szerepeltek, ahol a házigazda, osztrák bajnokságban szereplő Hydro Fehérvár AV19 volt az ellenfél. A Szilassy Zoltán által dirigált és a tavalyi idényhez képest alaposan megerősített gyergyói csapat egyáltalán nem kezdett megilletődötten. Sőt az első percek abszolút róluk szóltak. Az idő előrehaladtával végül a fehérváriak előbb kiegyenlítették a játék képét, majd átvették az irányítást. De a kapusok tették a dolgukat. A képlet nem változott a második felvonásra sem. A felek szinte pontosan lemásolták az első felvonásban látottakat. Hullámzó perceknek lehettünk szemtanúi, hol az egyik, hol a másik csapat dominanciájával. Gól viszont továbbra sem volt. A záróharmad kiegyenlített játékot hozott. A gólcsendet végül Hári János törte meg egy pontos lökettel, majd alig három perc múlva Jacobs duplázta meg a hazai előnyt. Innentől kezdve viszont a GYHK-nak nem volt esélye visszajönni a meccsbe, és szemmel láthatóan fáradni is kezdtek. A játék képéből kiindulva kijelenthető, hogy a GYHK sokkal kiegyensúlyozottabb játékot mutatott, mint az előző idényben, így joggal reménykedhetnek az előzetes kitűzött célok elérésében. Eredmény Hydro Fehérvár AV19 – Gyergyói HK 2–0 (0–0, 0–0, 2–0) Gólszerzők: Hári J. (49.), Jacobs (52.). A GYHK felállítása: Rinne (Ruczuj) – Haaranen, Kozma, Orbán, Sylvestre, Bodó – Saari, Fejes, Vincze, Tranca, Sárpátky – Ferencz Csibi, Imre, Szabó, Silló, Szigeti – Péter, Tódor, Vincze, Császár, Biró G.