Idegenben nyert a VSK

Idegenben sikerült győzniük egy nagyon nehéz mérkőzésen a VSK Csíkszereda kosarasainak. A hazai 1. Liga 9. fordulójában Lászlófy Botond csapata Craiováról hozta el a két pontot, a sereghajtót a találkozón két szuperligás játékos is erősítette. [caption id="attachment_18579" align="aligncenter" width="620"]Craiovai sikerének köszönhetően csoportmásodik a VSKfotó: lászló róbert / archív Craiovai sikerének köszönhetően csoportmásodik a VSKfotó: lászló róbert / archív[/caption] Szoros meccsen nagyon értékes győzelmet aratott tegnap a VSK Csíkszereda a hazai férfi kosárlabda 1. Liga 9. fordulójában. A csíkiak a 2. csoport sereghajtójához, az eddig még győzelem nélküli SCM U2 Craiovához látogattak, az oltyán „szatellitcsapatot” két, a szuperligában craiovai színekben szereplő játékos is erősítette. Az első negyedet a hazaiak zárták jobban, ám a második és a harmadik negyedet a csíkiak nyerték, az utolsót pedig a hazaiak, ám a csíki előnyből így is maradt tíz pont a végére. – Nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl, a fiúk tényleg megdolgoztak a sikerért. Az ellenfél két remek játékossal próbálta keretét megerősíteni, ami a mi dolgunkat meg is nehezítette, de nagyon örülök, hogy sikerült győznünk a sereghajtó ellen – mondta lapunknak Lászlófy Botond, a VSK trénere. A sikert követően a VSK 15 ponttal a 2. csoport második helyére ugrott fel, a csapat az idén az utolsó meccsét hazai közönség előtt játssza, a csíkiak pénteken a Szebeni CSU-t fogadják 15 órától. Eredmény: U2 Craiova – VSK Csíkszereda 82:92 (24:18, 18: 33, 15:22, 25:17). Kopacz Gyula