Hirdetés

Várják a projektötleteket

Civil szervezetek, ön­kor­mány­za­tok, gazdasági sze­rep­lők javaslatait várják a 2023–2027-es periódusra vonatkozó stratégia megtervezéséhez, a Só­vi­dék-Hegy­alja LEADER térségében. A beruházások mellett, esz­közbeszerzésre, képzések­re is lehet majd javaslatokat benyújtani.

Hadnagy Éva
Várják a projektötleteket
Hasznos beruházások válhatnak valórafotó Fotó: Hodgyai István

Indul a stratégia tervezése a 2023–2027-es periódusra a Sóvidék-Hegyalja LEADER térségében. Annak érdekében, hogy minél több emberhez eljusson a lehetőség, és számtalan jó ötlet meg tudjon valósulni a stratégia részeként, tájékoztató fórumokat, konzultációkat szerveznek az elkövetkező időszakban az egyesület tagjaival, partnereivel és mindazokkal, akiket érdekelhetnek a LEADER-térség fejlesztési lehetőségei. 

A stratégia kidolgozásának részleteiről sajtótájékoztatón számoltak be, amelyen Borboly Csaba, Hargita megye tanácsának elnöke is jelen volt, hiszen a Sóvidék-Hegyalja LEADER Egyesületet kilenc község és Hargita Megye Tanácsa közösen hozta létre 2012-ben. A megyeelnök elmondta, záros határidőn belül el kell készíteni azt a stratégiát, ami ebben a térségben a fejlődéshez járul hozzá, és az akciócsoporton keresztül EU-s forrásokat lehet rendelni a vidékfejlesztés érdekében. Hozzátette, az elmúlt időszakban számtalan hasznos projekt valósult meg a térségben a civil szféra, az önkormányzatok és a gazdasági szereplők tekintetében egyaránt, ezért bízik benne, hogy a most útjára induló konzultáció során is sok, hasznos ötlet kerül majd a stratégiába. Tamás Ernő Székelyvarság polgármestere volt a LEADER-csoport létrehozásának egyik kezdeményezője, aki szintén jelen volt az eseményen és reményét fejezte ki, hogy a készülő új stratégia is legalább annyira eredményes lesz, mint az eddigiek.

Vágási Erika Andrea, a munkaszervezet vezetője ismertette a tevékenységüket és elmondta, eddig két sikeres stratégiát tudtak lezárni és olyan eredményeket értek el, amelyre méltán büszkék lehetnek. 
– Mi voltunk az elsők a környezetünkben működő LEADER-csoportok közül, akik leghamarabb atipikus intézkedéseket tudtunk belevinni és megvalósítani a stratégiába, mint például az egészségházak, amelyek igen fontosak a közösségek számára, de olyan közösségépítő és formáló projektek is megvalósultak, mint például a mesterségek háza vagy a farkaslaki kultúrcsűr – részletezte. 
Csák László vidékfejlesztési szakember, a stratégia készítője online kapcsolódott a sajtótájékoztatóhoz. Mint mondta, szűk két hónap áll rendelkezésükre, hogy elkészítsék ezt a stratégiát, amelynek leadási határideje december 22. 
– Olyan projektötleteket várunk elsősorban, ami a vi­dék­fej­lesztéshez, a vidéki kultúrához, a térség sajátosságaihoz kapcsolódnak – fogalmazott. A konzultációk online kérdőívek, találkozók után véglegesítik a stratégia első változatát, amelyet egy hónapos közvita követ. – Lehetőség lesz arra, hogy megismerjék a térségben élők a stratégiát, és véleményezzék is. Az animálási időszak alatt minden községbe és városba ellátogatunk, hogy meghallgassuk 
a javaslatokat, véleményeket. A helyi akciócsoport munkaszervezete pedig be fogja nyújtani a pályázatot – ismertette Csák László. Az online kérdőívek október 27-én válnak elérhetővé, a linkeket a Sóvidék Hegyalja LEADER Egyesület munkaszervezetének oldalán lehet majd megtalálni. 



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!