Minisportpálya az egyház területén
Eseményekben gazdag nyári időszakon van túl a bikafalvi református egyházközség és annak lelkésze, nemrég pedig ismét nagyot álmodtak: minisportpályaként használatos közösségi teret építenének, ahol a fiatalok, gyerekek, biztonságos körülmények között tölthetik szabadidejüket.
Tervük megvalósítása érdekében beneveztek a Székelyudvarhelyi Közösségi Alapítvány Fuss Neki programjába, ahol nagyköveteik és támogatóik segítségével gyűjtenék össze a megvalósításhoz szükséges anyagiakat. Bardócz Csaba helyi református lelkész elmondta, azért fontos a falunak ennek a közösségi térnek a létrehozása, mert jelenleg nincs olyan hely a településen, ahol a gyermekek biztonságosan tudnák eltölteni szabadidejüket. A volt művelődési ház helyére tervezik az új teret, hiszen ez az imaház s a templom szomszédságában lévő terület az egyház tulajdona.
– A teret bekerítenénk, hogy a gyermekeket biztonságban tudják a szülők, és kosárpalánkot, lábteniszpályát és egy pingpongasztalt állítanánk fel, a megfelelő gumiszőnyegekkel ellátva
– közölte a lelkész.
Hozzátette, közösségi összefogással valósítanák meg tervüket, hiszen az, hogy fejlődjön a település, elsősorban a lakosokon múlik.
– Mindenkitől azt várjuk, hogy amilyen lehetőséget adott neki az Úristen, azt használja ki és fordítsa a jó ügy szolgálatára, mindenki a maga helyén lássa meg a lehetőségeit, és akkor közös erővel biztos, hogy sikerül elérni a kitűzött célt
– fogalmazott Bardócz Csaba. – Siránkozni a közösségéért mindenki tud, most viszont arra vagyunk kíváncsiak, hogy kik azok, akik tenni akarnak és tesznek a közösség fejlődéséért – hívta fel a figyelmet a lelkész.
Elmondta azt is, a bikafalviak nagy szívfájdalma, hogy nincs kultúrotthonuk, de bízik benne, hogy ha a közösség eléggé megerősödik az ilyen kisebb összefogások által, akkor a kultúrotthonról szőtt álom is valósággá válik.
Programokban gazdag nyár Bikafalván
Számos egyedi esemény helyszíne volt az idén Bikafalva, ezek az elmúlt néhány évben honosodtak meg a településen a lelkész kezdeményezésére.
– A legtöbb kezdeményezésünk abból indult, hogy ,,nem lehet”. Ha valamit nem lehet, akkor általában még azért is megcsinálják az emberek. Azt tapasztalatuk, ha valamit változtatunk a megszokotton, akkor sokkal izgalmasabbá válik
– jegyezte meg Bardócz Csaba.
A lelkész többek között a pünkösdi ünnepet említette, amelyet a falun kívül, a dombtetőn tartanak már harmadik éve, és amely több száz személy részvételével zajlik. Hun tábort is szervezett a lelkipásztor, ahol nemcsak a helyi, hanem máshonnan érkező gyermekek is részt vettek, és arra tanították őket, hogy a nehezebb, nomádabb körülmények között is feltalálják magukat. A Keskeny út misszióval rendszeres résztvevője a Tusványosnak, de középkori napot, valamint Rád is szükség van – motoros istentiszteletet is tartottak a faluban és élménymotorozást biztosítottak fogyatékkal élőknek. Keskeny út belmissziós programot is szerveztek, de a gyermekeknek szóló vakációs bibilahét sem maradhatott el.