Hirdetés

Megújult a 171 éves csengettyű

Tankó Éva-Eliza
Megújult a 171 éves csengettyű
Fotó: Veres IzoldaVeres Izolda

Megújult a 171 éve először megszólaló felszegi csengettyű Szentegyházán. A kezdeményezést februárban helyi fiatalok és a szomszédság indította, miután a régi csengettyű már nem töltötte be szerepét. Az új csengettyűt Székelyudvarhelyen, Lázár Imre műhelyében öntötték, költségét az önkormányzat fedezte. A harangláb tatarozását 15-20 fős helyi csapat végezte, rendbe tették a tartószerkezetet. A megújult létesítmény avatását április 11-én tartották, az eseményen több mint kétszázan vettek részt. A csengettyűt a helyi fiatalok emelték a helyére, majd Koncsag László plébános mondott áldást. Az alkalomból időkapszulát is elhelyeztek, amely Lőrincz Csaba, Szentegyháza polgármestere szavaival élve „nem csupán szavakat rejt, hanem hitünket és közösségünk erejét is”.



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!