Hirdetés

Farkaslaka község ,,köszönőkalapja”

Rendezett teret alakítanak ki sétányokkal és padokkal Székelyszentléleken, amely összeköti a központban található épített örökséget és a látnivalókat. A helyi tervek alapján készülő park jövőre valósulhat meg.

Hadnagy Éva
Farkaslaka község ,,köszönőkalapja”
Alapozzák a területet. Jövőre kezdődik a parkosítás Fotó: Hadnagy Éva

Elkezdődött Székely­szent­léleken a műemlék templom és a tájház közötti tér rendezése, az új körforgalom szomszédságában. Első lépésként földdel töltötték fel a területet, a további munkálatra azonban csak jövő tavasszal kerül sor. Kovács Lehel, Farkaslaka község vezetője elmondta, céljuk egy szép, rendezett tér kialakítása, sétányokkal, padokkal, parkolóval, ahol meg lehet pihenni, de egy szobrot is terveznek majd, amellyel Dr. P. Benedek Fidélnek, Székelyszentlélek nagy szülöttjének állítanának emléket. Az ő nevét viseli egyébként a helyi iskola is, amely a tér szomszédságában található. 
Az új park összekötné a központban található látnivalókat, a tájházat, a műemlék templomot, a papilakot, de még az iskola udvarán található, felújított, egykori tanítói lakás is ide sorolható, amely a népi építészetnek egy még megmaradt bástyája a faluban. 

– Bízunk benne, hogy ezzel növelni tudjuk a látogatók számát, ugyanakkor ez a tér lesz úgymond a község köszönőkalapja mindazoknak, akik Székelyudvarhely felől közelítenek. Éppen ezért is fontos, hogy szép és rendezett látvány fogadja az ide érkezőket, átutazókat

– fogalmazott a polgármester. 


Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

Hirdetés


A munkálatokat saját költségvetésből fedezi az önkormányzat, a park terveit pedig egy székelyszentléleki származású építész készítette és bocsátotta díjmentesen a hivatal rendelkezésére. Céljuk, hogy minél több helyit vonjanak be a tér kivitelezésének folyamatába is, hiszen így még inkább magukénak érzik majd a lakosok. Csemetéket az elmúlt években is ültettek, de a jövőben tovább gyarapítják ezek számát is.

– Látnivaló van bőven, a templom legendája, hogy hogyan került éppen oda, ahol áll, a templom falán lévő külső Szent László-freskó a medvével is kuriózum, de az 1870-es években épült, egykoron a falu részét képező tájház és néprajzi gyűjtemény is számos érdekességet rejteget. Úgy gondoljuk, hogy egy olyan összetett kulturális tér tud ez majd lenni, amilyen csak kevés van, és amelyre méltán büszkék lehetünk

– vélekedett az elöljáró. A nyáron egyébként új zsindely is került a tájházra.  



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!