Emlékszekér a székely örökség útján

Hálaadó ünnepséget szerveztek a Hagyomá­nyos Székely Jövő Központ alapításának ti­ze­dik évfordulóján július utolsó vasárnapján Csehétfalván. A jubileumi rendezvényen megnyitották a 15. Orbán Balázs-emlékszekértúrát is.

HN-információ
Emlékszekér a székely örökség útján
Istentisztelet a jubileumi ünnepségen. Hálaadás és múltidézés Fotó: unitarius.org

A Hagyományos Székely Jövő Központot 2016-ban adták át azzal a céllal, hogy a település közösségi, kulturális és hagyományőrző életének meghatározó helyszíne legyen. A fennállásának tizedik évfordulóján szervezett ünnepség hálaadó istentisztelettel kezdődött, amelyen a szószéki szolgálatot Lőrinczi Lajos csehétfalvi unitárius lelkipásztor, a Magyar Unitárius Egyház közügyigazgatója végezte. Az egybegyűlteket Andrási Benedek, a Magyar Unitárius Egyház főjegyzője, valamint Bíró Barna-Botond, Hargita Megye Tanácsának elnöke is köszöntötte.

Az istentiszteletet követően megnyitották a 15. Orbán Balázs-emlékszekértúrát, amely évről évre a székely hagyományok, a közösségi összetartozás és a nemzeti értékek ápolását szolgálja. A résztvevőket Lőrinczi Lajos köszöntötte. Az esemény jelképes mozzanataként a tiszteletes asszony felkötötte az idei emlékszalagot a vándorzászlóra. Köszöntőt mondott a vajdasági Zentáról érkezett Farkas Emil, a Nemzeti Ivókupa Baráti Társaság soros elnöke is.

Az ünnepségen a 91 éves, Csehétfalváról származó Balázs Antalt is köszöntötték. A fafaragó ajándékaként egy Trianon-emlékkopjafa került a Hagyományos Székely Jövő Központba.

A hivatalos program kulturális műsorral folytatódott. 

A 15. Orbán Balázs-em­lékszekértúrán az idei évben a résztvevők a térség településeit és emlékhelyeit keresik fel. Többek között meglátogatják a firtosváraljai unitárius templomot, a Firtosi-kilátót és az 1568-as emlékkövet is, miközben közösen idézik fel Orbán Balázs örökségét és Székelyföld történelmi értékeit – olvasható a Magyar Unitárius Egyház honlapján.





Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!