Zajlanak a megyében a focibajnokságok: A ráadásban fordítottak

A meccs hajrában sikerült egyen­lítenie két csapatnak is a hétvégén a Hargita megyei labdarúgó-bajnokságban. Az Ud­varhely körzetiben a vendégeknek sikerült jobban a hétvége, a Csík körzetiben több találkozó később kezdődött el. A második forduló mérkőzéseit rendezték az elmúlt hétvégén a megyei, a Csík és az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokságban. A megyei pontvadászatban a gyergyótölgyesiek előre bejelentették, hogy nem jelennek meg Homoródalmáson, így a hazaiak játék nélkül jutottak a három pont birtokába. Balánbányán a forduló legizgalmasabb meccsét rendezték. A Bányász már a 3. percben cserére kényszerült, kapusuk, Hanoi Adrian ugyanis megsérült. Mivel nem volt a balánbányaiaknak cserekapusuk, hálóőrnek Daraban Cătălin állt be, aki sokáig bírta az ellenfél rohamát. A hazaiak szempontjából jól alakult a meccs, hiszen 4–1-re vezettek, ám a találkozó hajrájában erőre kaptak a maroshévíziek: Tararache triplájával sikerült egyenlíteniük úgy, hogy a Pro Maros játékosa az utolsó két gólt a hosszabbításban érte el. Az Udvarhely körzetiben a vendégeké volt a második forduló, a hazaiak csak öt meccset tudtak nyerni, míg a vendégcsapatok tíz találkozón győztek, két meccs pedig döntetlennel zárult. A Csík körzetiben több találkozó is később kezdődött a vasárnap délutáni vihar miatt, Csíkszent­simonban például fél órát csúszott a mérkőzés, sőt a második félidő 45 perc helyett csak 35-öt tartott, mivel a látási viszonyok a sötétedés miatt lecsökkentek. Megyei bajnokság Balánbányai Bányász – Maros­hévízi Pro Maros 4–4 (1–1) /Alexandru Buhai (41., 59., 66.), Ciprian Mitocaru (49.), illetve Alin Croitoru (34.), Silviu Tararache (84., 93., 95.)/; Gyergyószárhegyi Bástya – Székelyudvarhelyi Roseal 3–3 (2–2) /Csergő Csaba (19.), Len Kristóf (39.), Len Attila (74.), illetve Barta Miklós (11.), Pál-Katona Csaba (32.), Ciprian Mogoșianu (82.)/; Székelykeresztúri Egyesülés – VSK Gyergyószentmiklós 7–1 (3–0) /Dézsi Csaba (4., 64., 90.), Rózsa Árpád (20.), Lázár Zsolt (33.), Vékás Barna (62.), Báró István (68.), illetve Nagy Dénes (88.)/; Homoródalmási Homoród – Gyergyótölgyes 3–0 (játék nélkül). Udvarhely körzeti A csoport: Szentegyháza – Szent­lélek 6–0, Székelyudvarhelyi Sport­ing – Nagygalambfalva I. 1–4, Szent­ábrahám – Malomfalva 1–2, Szé­kelyvarság – Lövéte 0–2, Far­kas­laka – Fiatfalva 4–0, Agyagfal­va – Betfalva 2–5. A Zetelaka – Fel­ső­bol­dogfalva találkozót elnapolták. B csoport: Bögöz – Csekefalva 2–2, Hodgya – Bogárfalva 1–3, Si­mén­falva – Korondi Ifjúság 2–3, Gagy – Parajd SE 0–2, Farcád – Szé­kely­derzs 1–0, Alsóboldogfalva – Zetelaka II 0–4. A Nagygalambfalva II – Kápolnás találkozót elnapolták. C csoport: Betfalvi Ifjúság – Pa­rajd SK 1–3, Kányád – Kissolymos 6–5, Zeteváralja – Szentmárton 2–4, Szentpál – Kobátfalva 1–1, Alsó­sófalva – Szentpéter 3–2. Csík körzeti Csíkszentmihályi Törekvés – Gyimesfelsőloki Tatrosforrás 3–2 (1–0) /András István (44.), Bardócz Zsolt (50.), Kósa Csaba (69.), illetve Csiby Loránd (82.), Bodor Szilárd (92.)/; Csíkszentsimoni Szefite – Tusnádi Piliske 3–0 (3–0) /Lukács Zsolt (12.), Tompos Szilárd (15.), Czikó Zsombor (21.)/; Gyimesközéplok-Gyimesbükk – Csíkszépvízi MÜ 6–3 (3–1) /Zama Orbán Róbert (4., 41), Hajdú Szilárd (18., 73., 85.), Grosu Gabriel (75.), illetve Ladó István (16.), Drian Mirel (58.), Szabó Attila (70.)/; Csíkszentgyörgyi Fiság – Madéfalva 2–3 (2–1) /Salamon Hiunor (11., 38.), illetve Molnár István (17., 75.), Szabó József (84.)/; Tusnádfürdői SE – Csíkkozmási Komisz 2–5 (0–2) /Pál Örs (49., 82.), illetve Szebeni Csaba (7.), Tasi Mihály (36.), Pál-Kasza Vince (61.), Szántó Lajos (83.), Bakó István (92.)/; Csíkszentdomokosi Garados – Vaslábi Maros 4–0 (0–0) /Silion Sebastian (55.), Gábor Lőrinc (65.), Biró Zoltán (72.), Antal Tihamér (81.)/; Csíkszentkirályi Borsáros – Csíkszentmártoni Alcsík 4–3 (3–0) /Demeter Arnold (22.), Geréd Ferenc (36.), Tankó Levente (44.), Gergely Alpár (79.), illetve Császár Róbert (48.), Kömény Szilárd (50.), Olteán János (55.)/. HN-összeállítás