Vincze Péter a hét játékosa

A Gyergyói HK jégkorongcsapatának sportolóját választották a hét játékosának az Erste Ligában. Vincze Péter a nyáron igazolt az Újpesttől a gyergyói alakulathoz, ahol remek idényt teljesített eddig. Mindkét meccsét megnyerte a Gyergyói HK jégkorongcsapata az előző játékhéten az Erste Ligában, az Újpesti TE és a Dunaújvárosi Acélbikák ellen is góllal segítette csapatát Vin­cze Péter, aki a hét legjobbja lett. Vincze Péter 1995-ben született Székesfehérváron és szülővárosa együttesében nevelkedett. A MOL Ligában a 2011/2012-es idényben, az EBEL-ben két szezonnal később mutatkozott be. 2018 nyarán hagyta el a klubot és a DVTK-hoz igazolt, és a szlovák Extraligában is szerepelt. Idény közben azonban távozott Miskolcról és Újpestre írt alá. Legjobb idénye a 2020/2021-es volt, 34 meccsen 31 pontot gyűjtött. Idén nyáron hagyta el a magyar fővárost és igazolt a Gyergyói HK-hoz testvérével, Gergővel együtt, akivel először játszik egy csapatban. A fivérek már Magyarországon születtek, de a család Erdélyből származik. Vincze Péter a mostani idényben 18 gólnál és nyolc asszisztnál jár, három U18-as és három U20-as vb-n szerepelt. A felnőttválogatottban játszott 2015-ben a krakkói feljutás kiharcolásakor, és azóta is minden idényben kapott meghívót – most is a bytomi tornára készül. A játékossal a liga honlapja készített interjút. „Nagyon szoros mérkőzés volt az Újpest elleni, bármelyik csapat győzhetett volna, a speciális egységek bizonyultak döntőnek. Emberhátrányban egy gólt sem kaptunk, míg emberelőnyben meg tudtuk szerezni a győztes találatot. Jó érzés volt gólt szerezni a volt csapatom ellen, az csak egy plusz, hogy az lett a győztes gól. A Dunaújváros ellen talán elhittük, hogy már megnyertük a meccset, és 10–0 lesz a vége – utalt a három gyors gól utáni eseményekre – Elkezdett mindenki saját magáért játszani, és pontokat gyűjteni, ami megbosszulta magát. A kapusunk három szólót fogott a második harmadban, ha azok közül egy-kettő bemegy, akkor teljesen más lesz a mérkőzés képe. Azonban a harmadik harmadra összeszedtük magunkat, és újra jól játszottunk” – fogalmazott a hétvégi meccsekről a sportoló. Az esélyekre rátérve megjegyezte: „Az látszik, hogy nagy harc lesz az első négy helyért, ami a rájátszásban a hazai pálya előnyét jelenti majd. Az első kilenc csapat közül bárki meg tud verni bárkit, de a Dunaújváros és a Titánok is nagy fejlődésen ment keresztül a szezon folyamán, elég megnézni az eredményeiket, sorra okoznak meglepetéseket.” Az interjúban rákérdeztek, hogy jelenleg ott tart-e a GYHK, ahol tartania kell, illetve, hogy testvérével – Vincze Gergő – milyen egy csapatban játszani. „Bár vannak fájó vereségek, ilyen például a MAC elleni, amikor –1-ről jöttek vissza, illetve több meccsen is úgy mentünk ki a harmadik harmadra, hogy vezettünk, de nem tudtuk megtartani az előnyt. Ezen kell még dolgoznunk, hogy ha az első két harmadban felépítünk egy előnyt, akkor ne engedjük vissza az ellenfelet a meccsbe.” Ami pedig a testvérét illeti, elmondta: „Nagyon jó érzés, az egész család figyelemmel követi a meccseinket. Párszor megtörtént, hogy Gergő gólt lőtt és én is a jégen voltam – jobban örültem, mintha én lőttem volna.”