Világkupán a csíkiak

Pénteken kezdődött és ma ér véget az idei sítájfutó-vi­lágkupa második fordulója, amelynek a németországi Oberwiesenthal ad otthont, a viadalon csíki sportolók is részt vesznek. A németországi sítájfutó-verseny első napján, pénteken a rövid próbát tartották, a 3,4 kilométeres futamon a román színekben versenyőz Ţânţar Mihai Andrei a 43., Szép Zoltán a 44., Blejdea Alexandru a 45., Vaszi Benedek pedig az 50. helyen zárt, a nőknél Anghel Anda Cecilia a 30. lett. Szombaton a 7,4 kilométeres középtávú viadalon Ţânţar a 40., Szép a 47., Vaszi a 48., Blejdea az 50. lett, míg Anghel a nők között a 30. helyen ért célba. Vasárnap hosszú távon Szép a 38., Blejdea a 42., Vaszi a 44., Ţânţar a 45. helyen végzett, míg Anghel a nőknél a 27. helyen zárt. Tegnap a váltók sprintviadalára került sor, ma a váltók hosszú távú versenyét tartják. Szép Zoltán németországi kiszállását a VSK Csíkszereda, a Gravity, a Nutrend és a Sepsi Biztosító támogatta. HN-információ