Versenyről versenyre utaznak

Lengyelországban versenyeztek a múlt hét végén a csíkszeredai Tusnad Cycling Team tagjai, a héten viszont már Szerbiában állnak rajthoz. A Malopolszka Kerékpáros Körversenyen az argentin Rubén Ramos végzett a csíki csapatból a legelőkelőbb helyen. [caption id="attachment_30848" align="aligncenter" width="620"]A Novák család sportolói. A paralimpikon fiai kerékpároznak, lánya sporttáncol A Novák család sportolói. A paralimpikon fiai kerékpároznak, lánya sporttáncol[/caption] Versenyről versenyre utazik a Tusnad Cycling Team, amelynek igazából augusztus közepére ér véget az a kemény viadalsorozat, amelyet három hete kezdtek meg. Az ország egyetlen kontinentális kerékpárcsapata a múlt hét végén Lengyelországban szerepelt, ahonnan egyből Szerbiába utaztak, ahol a napokban egy újabb rangos viadalon vesznek részt. A Malopolszka Kerékpáros Körversenyen immár több éve részt vesz a csíkszeredai csapat, idén egy argentin is csatlakozott a Tusnad Cycling Team-hez, Rubén Ramos pedig beváltotta a hozzá fűzött reményeket. A lengyelországi verseny első szakaszán a Trzebinia és Alwernia közötti 140 kilométert teljesítette a mezőny, az etapot a lengyel Dariusz Batek nyerte, a TCT-ből Rubén Ramos a 34., Daniel Crista a 68., Emil Dima a 73., Andrei Barbu Nicola a 76., Novák Károly Eduárd a 96., Sebestyén Szabolcs pedig a 104. helyen ért célba. Szombaton a Niepolomice és Nowy Targ közötti 151 kilométeres szakaszon tekertek a sportolók, a TCT-ből Crista az 58., Ramos az 53., Dima a 101. helyen végzett, míg vasárnap a Chocholowskie Termy és Stary Sacz közötti 146 kilométeres etapon Rubén Ramos a kitűnő 12. helyen ért célba, Crista pedig a 39. lett. Összetettben a TCT argentin kerekese a 28., Crista az 54. helyen zárt, a többiek nem fejezték be a viadalt. A csapat Lengyelországból hétfőn délután Szerbiába utazott, ahol mától vasárnapig a nemzetközi szövetség versenynaptárában 2.2-es szorzóval rendelkező Szerb Kerékpáros Körversenyen vesznek részt. Bicaj és tánc Noha versenyről versenyre utazik, Novák Károly Eduárd figyelemmel követi gyerekei sportteljesítményét. A paralimpiai bajnok két fia, a 10 éves Edmond és a 12 éves Edvárd apja nyomdokába lépett és már nem csupán a hazai, hanem a nemzetközi versenyeken is kategóriájukban az élmezőnybe tartoznak. A család legkisebb tagja, a 8 éves Ingrid is sportoló génekkel van megáldva, édesanyja, Laura irányítása alatt a kislány is egyre gyakrabban végez dobogós helyeken különböző hazai és nemzetközi sporttáncversenyeken. Novák Károly Eduárd 2014-ben, a Tusnad Cycling Team keretében létrehozta az utánpótlás szakosztályt, az eredmények most kezdik igazolni erőfeszítéseit. Nagyobbik fia, Edmond megnyerte idén a Románia-kupa első futamát, amelyet Bukarestben, a Național Aréna közelében rendeztek, a 10–12 évesek korosztályában Edvárd a második helyen zárt, így a két Novák fiú között dőlt el a győzelem. Nemzetközi szinten is jól szerepelnek a fiúk, Edmond az elmúlt hónapban aranyérmes lett a magyarországi Hajdú- és Főnix-kupán, amelynek Debrecen adott otthont. – Egy élsportoló családjában a fiúknak nem volt más választásuk, mint ők is nyomdokaimba lépve élsportolók legyenek. Nem erőltettem őket, hogy kerékpározzanak, ám motiváljuk egymást. Egy ihletforrás vagyok számukra, segítem és biztatom őket edzésen és a versenyeken, és ahogyan én is, ők is a győzelemért hajtanak. Úgy vettem észre, hogy Edvárd inkább hegymenő típus, míg Edmondnak inkább a sprintek jönnek be. A legszebb viszont az, hogy amikor együtt versenyzünk, egymást segítsük és biztassuk – mondta Novák Károly Eduárd. A paralimpiai bajnok lánya, Ingrid a Csíkszeredai Real Dance Sporttáncklub leigazolt sportolójaként több alkalommal is dobogós helyen zárt az elmúlt időszakban. A nyolcéves kislány az elmúlt hónapban második helyen zárt a Buzăuban tartott Happy Dance-kupán, majd első lett a Szatmár-kupán, a hétvégén pedig második helyen végzett a Fogaras-kupán. „A sporttánc az egyik legnehezebb sportág, nagyon büszke vagyok lányom teljesítményeire. Feleségemmel együtt támogatjuk Ingridet törekvéseiben. Ugyan én is jól feltalálom magam a táncban, ám a család női tagjai vannak igazán a topon ebben a sportágban” – mondta a Tusnad Cycling Team alapítója. A riói útra lépve Novák Károly Eduárd riói paralimpiára való felkészülése az utolsó szakaszba ért, a sportoló reméli, hogy egy újabb aranyéremmel térhet majd haza Brazíliából. A Tusnad Cycling Team sportolója az elmúlt időszakban kicserélte lábprotézisét, az új protézis szilikonból készült és vákuumrendszeren alapul. – Nagyon jól érzem magam mind fizikailag, mind mentálisan. A riói paralimpiáig rengeteg verseny előtt állok, csapatommal több nemzetközi viadalon is elindulok, és azt hiszem, ezek a versenyek elősegítenek majd ahhoz, hogy Rióban a legmegfelelőbb formámat tudjam hozni – mondta London paralimpiai bajnoka. Kopacz Gyula