Versenyeztek a csíki kerékpárosok

Az elmúlt időszakban több hazai és nemzetközi viadalon is helytálltak a Tusnad Drag Cycling Team kerékpárosai. A múlt hé­ten a csapat négy sportolója olaszországi pályaversenyen vett részt, a hétvégén pedig Lugoson és Plovdívban álltak rajthoz a TDCT kerékpárosai. Több kategóriában is nyertek. [caption id="attachment_54289" align="aligncenter" width="960"] Szabó Norbert Plovdívban a harmadik lett a sprintversenyen[/caption] Hazai és nemzetközi viadalokon vettek részt az elmúlt időszakban a Tusnad Drag Cycling Team kerékpárosai. Az elmúlt héten a csíki kontinentális kerékpárcsapat négy tagja Olaszországban egy hároméjszakás pályaversenyen indult, a hétvégén viszont már Lugoson álltak rajthoz a sportolók, de volt, aki Plovdívban rótta a köröket. A csapat egyébként a jövő heti Székelyföld Kerékpáros Körversenyre készül, ahol reményeik szerint a lehető legjobb eredményt célozzák meg: a csapatversenyt szeretnék megnyerni. Az olaszországi Pordenoneben tartották a 3sere Internationali Cit­ta di Pordenone elnevezésű pályaversenyt, amelyen a TDCT-t az argentin légiósok – Ruben Ramos, Hugo Velasquez, Facundo Lezica – és Szabó Norbert képviselte. A viadalt három egymást követő éjszaka rendezték. Az első nap a Ruben Ramos és Hugo Velasquez zárta az élen, míg a második nap az ötödik helyen végeztek, így két nap után összetettben a másodikok voltak. Az utolsó nap is az ötödik helyen zárt a TDCT argentin párosa, így a hároméjszakás pályaversenyt végül 85 ponttal a harmadik helyen zárták, mindössze egy ponttal lemaradva a második Scartezzeni–Minali párostól. Ramos és Velasquez a Flying Lap kategóriában a 7., scratch-ben a harmadik, a kieséses versenyben az első helyen zárt, míg a madison kategóriában a második lett a páros. Az omnium kategóriában Lezica Facundo a 16., a keirin kategóriában a nyolcadik, sprintben a hatodik helyen zárt. A kieséses versenyben Ruben Ramos a harmadik lett, míg a pontversenyben Hugo Velasquez a nyolcadik helyen zárt. Szabó Norbert a keirin kategóriában és sprintben is a negyedik helyen zárt. A TDCT argentin légiósai Olaszországból Lugosra utaztak, ahol a Max Ausnit Kupán álltak rajthoz, Novák Károly Eduárd, Sebestyén Szabolcs, Barha Csaba és László Péterrel kiegészülve. Sportigazgatóként Csicsáky Tamás, sze­relőként Vajda Jenő és Nemes Mátyás kísérte el a gárdát. Szombaton Lugos központjában egy 2,8 kilométeres pályán 34 kört kellett megtegyenek a kerékpárosok, a viadalt Hugo Velasquez nyerte, a győzelemhez viszont kellett a remek csapatmunka is. Vasárnap a 117 kilométeres mezőnyversenyen is jól szerepelt a TDCT, a futamot Ruben Ramos nyerte, míg László Péter a harmadik helyen zárt. Szabó Norbert Plovdívban egy pályaversenyen vett részt, a TDCT sportolója a 200 méteres sprinten a harmadik helyen zárt. Kopacz Gyula