Versenyeztek a sílövők

Franciaországban, Ausztriában és Olaszországban versenyeztek az elmúlt időszakban a hazai sílövők. A felnőttek világkupa-futamon és IBU-kupa-versenyen, míg a fiatalok az ifjúsági kupa-futamokon vettek részt. Remekül helytálltak a Hargita megyei sportolók. Három országban négy futamon indultak az elmúlt időszakban a romániai sílövők. A felnőttek világkupán és a nemzetközi szövetség (IBU) kupáján, az ifjúságiak a számukra kiírt kupaküzdelmeken indultak, a Hargita megyei sportolók remekül helytálltak a kiírt versenyeken. A világkupa harmadik, a franciaországi Annecy-Le Grand Bornand-ban tartott viadalán csak a sprintszámokban voltak romániai sportolók. A nőknél Luminița Pișcoran a 70., Tófalvi Éva a 92. helyen zárt, míg a férfiaknál Buta George a 75., Faur Remus a 81., Puchianu Cornel pedig a 100. helyen végzett. Népes volt viszont a romániai mezőny az IBU-kupa harmadik, az ausztriai Obertilliach-ban tartott versenyein. Az egyéni futamon a férfiaknál Flore Raul Antonio az 51., Gegő Hunor az 52., Pop Gheorghe az 57., Ungureanu Marius pedig a 82. helyen zárt. A nőknél Márton Enikő a 65., a magyar színekben induló Szőcs Emőke a 67., Hajdú Tímea a 83., Cotrus Ana Larisa pedig a 87. helyen zárt. A férfiak sprintfutamán Ungureanu az 52., Flore az 55., Pop a 68., Gegő Hunor pedig a 82. helyen ért célba. A nőknél Cotrus a 71., Hajdú Tímea a 78., Márton Enikő a 82. helyen zárt. Az egyéni vegyes váltók viadalán a Márton Enikő és Ungureanu Marius alkotta romániai páros a 17. helyen zárt, míg a csapatváltó futamon a Cotrus Ana Larisa, Hajdú Tímea, Pop Gheorghe és Flore Raul Antonio csapat a 21. helyen végzett. Az ifjúságiak számára két helyszínen is tartottak viadalt. Ober­tilliachban a sprintversenyeken Mezd­rea Andrea az 50. és a 62., Váncsa Szilvia a 67. és a 81., András Vivien Bernadett a 68. és a 65., Császár Réka a 78. és 75., Laczkó Evelin Vivien kétszer a 80. helyen zárt. A fiúk sprintversenyén Coltea George Marian a 36. és 33., Ungureanu Florin a 57. és a 64., Buta Florin Cătălin a 67. és a 85., Koncsag Tamás a 82. és az 59., míg Duicu Adelin Miodrag a 107. és a 95. helyen zárt. Szombaton ért véget az ifjúságiak számára kiírt IBU-kupa második versenye, amelyet az olaszországi Ridnaun-Val Ridannában tartottak. A fiúk egyéni futamán Koncsag Tamás a 35., Buta Florin Cătălin a 77., Ungureanu Florin a 81., Kovács Tamás a 91., Grumeza Robert pedig a 93. helyen zárt. A lányok futamán Mezdrea Andrea a 46., Váncsa Szilvia a 70., András Vivien Bernadett a 68., Császár Réka a 66., Grigoraș Ana Maia a 76. helyen zárt. A fiúk sprintversenyén Buta a 49., Koncsag Tamás a 71., Ungureanu a 73., Kovács Tamás a 92., Grumeza a 96. helyen ért célba. A lányok sprintfutamán Mezdrea a 40., Váncsa Szilvia a 76., András Vivien Bernadett a 68., Császár Réka a 69., Grigoraș pedig a 82. lett. HN-összeállítás