Vendégsikerek a Románia-kupában

Minden találkozón vendégsiker született a labdarúgó Románia-kupa megyei szakaszának ötödik fordulójában. A hétvégén újabb két párharcot rendeznek a továbbjutók között. Négy helyett csak három találkozóra került sor kedden délután a labdarúgó Románia-kupa 2017/2018-as idény megyei szakaszának ötödik fordulójában. Csíkszépvízen a MÜ II. előre bejelentette a Megyei Labdarúgó Egyesületnél, hogy nem jelenik meg a MÜ elleni mérkőzésen, így a helyi rangadó elmaradt, a meccset a zölt asztalnál a MÜ nyerte és továbbjutott. A másik három találkozót viszont lejátszották, kettőn túlórázniuk kellett a csapatoknak, de érdekesség, hogy minden pályán vendégsikerek születtek. Tusnádon az első félidőben mindkét csapat nagyon aktív volt, az első Piliske-gólra kettővel válaszoltak a homoródalmásiak, de a szünetre a hazaiak megfordították az állást. A rendes játékidő vége előtt egyenlített a Homoród, majd a hosszabbításban öt perc alatt három találat is született: előbb a vendégek voltak eredményesek, majd a Piliske egyenlített, végül pedig egy öngól döntött a Homoród javára. Fiatfalva is hátrányból fordított Székelykeresztúr ellen, itt is a vendégek szereztek gólt a hosszabbításban és jutottak tovább, Szentegyházán pedig a vendégeknek sikerült a fordítás, igaz, itt nem kellett túlórázniuk a csapatoknak. Eredmények Románia-kupa, megyei szakasz, 5. forduló: Csíkszépvízi MÜ II. – Csíkszépvízi MÜ 0–3 (játék nélkül); Tusnádi Piliske – Homoródalmási Homoród 4–5 – hosszabbítás után (3–2, 3–3, 0–1, 1–1) /Ilie Oprea (18., 42.), Páll Szilárd (30.), Csiszer Koppány (107.), illetve Kolozsi László (22., 23., 104.), Mag Árpád (80.), Andrei Anton (109. – öngól)/; Fiatfalva – Székelykeresztúri Egye­sülés 2–3 – hosszabbítás után (1–1, 2–2, 0–0, 0–1) /Tordai Zsolt (26.), Andrási Gyula (46.), illetve Kovács Ákos (9., 48.), Vékás Barna (117.)/; Szentegyházi Vasas – Farkaslaka 3–4 (2–1) /Márton Richárd (16.), Márton Zsolt (30.), Tamás Attila (47.), illetve Dénes Botond (13., 67.), Boda Krisztián (60.), Kovács Szilveszter (71.)/. A 6. forduló műsora: vasárnap, 17 óra: Homoródalmás – Csíkszépvíz, Farkaslaka – Szé­kelykeresztúr. HN-összeállítás