Vendégsiker Gyergyóban

Megelőzte a román bajnoki tabellán tegnapi ellenfelét a HSC Csíkszereda, miután szoros meccsen nyert a Gyergyószentmiklósi Progym ellen. Jó meccset láthatott az ezerfős közönség. Eredménykényszerben lépett pályára tegnap este a gyer­gyószentmiklósi műjégpályán a Progym és a HSC Csík­szereda a román jégkorongbajnokságban: mindkét gárdának égető szüksége volt a győzelemre. A hazaiak siker esetén beérték volna a Brassót, a csíkiak pedig három pont birtokában megelőzhették volna a piros-fehéreket. És ez utóbbi történt a meccs végén. Remek iramban kezdődött a találkozó, mindkét fél előtt adódtak helyzetek, végül a gólcsendet másfél perccel az első pihenő előtt Moldován törte meg. A Progym a második harmad közepén egyenlített Novák révén, a második szünet előtti két perc pedig gyors gólváltást hozott: előbb Tambijevs, majd Daradics volt eredményes. Az utolsó játékrész annak ellenére hozott sok izgalmat, hogy a HSC jóval aktívabb volt a támadásokban, ám a remek napot kifogó Molnár Szabolcs kapuját nagyon nehéz volt bevenni. Nováknak az 51. percben sikerült dupláznia, és egyúttal a hazaiak számára a vezetést is megszerezte, ám a gól után kettős emberhátrányba került a Progym, a HSC pedig nem kegyelmezett: előbb Kuzman használta ki a kettős, majd Antal a szimpla fórt. Farkas Csaba az utolsó 66 másodpercre kapusát csatárra cserélte, ám ez sem volt elég ahhoz, hogy egyenlítsen csapata. Eredmények Gyergyószentmiklósi Progym – HSC Csíkszereda 3–4 (0–1, 2–1, 1–2) /Novák (32., 51), Daradics (40.), illetve Moldován (19.), Tambijevs (39.), Kuzman (53.), Antal (56.)/. Bukaresti Steaua – Brassói Corona 9–3 (5–0, 3–0, 1–3) és 15–2 (3–0, 4–1, 8–1). Galaci Dunărea – Sportul Studențesc 13–1 (7–1, 2–0, 4–0) és 16–4 (8–0, 3–1, 5–3). A bajnokságot a Dunărea vezeti 31 ponttal a 28 pontos Steaua, a 15 pontos Corona, a 13 pontos HSC Csíkszereda, a 12 pontos Progym és a pont nélküli Sportul előtt. HN-információ