Végig izgalmas volt a rangadó

A helyzeteivel borzasztóan rosszul sáfárkodó Csíkszeredai Sportklub közel állt ahhoz, hogy pontot veszítsen a megyei rangadón a Gyergyószentmiklósi Progym ellen román jégkorong bajnokin, ám az utolsó percben jött az NHL-t megjárt Kana, és első kék-fehér góljával itthon tudta tartani a három pontot. A kék-fehér alakulat a meccs összességét tekintve rászolgált a három pontra, mint ahogy a Progymot is dicséret illeti, hogy egy percig sem adta fel. [caption id="attachment_40838" align="aligncenter" width="1000"]Szakács sokszor tartotta életben a Progymot Fotó: Pál Zoltán Szakács sokszor tartotta életben a Progymot Fotó: Pál Zoltán[/caption] Megyei rangadót rendeztek a román jégkorongbajnokságban, ahol a Csík­szeredai Sportklub a Gyer­gyó­szent­miklósi Progymot fogadta. A felek ellentétes előjelekkel várhatták a meccset, hiszen a Sportklub gyengébb, míg a Progym jó szériát tudott a háta mögött. A jégen viszont a kék-fehér alakulat dominált. Molnár Zs. és Kana szólót rontott, Antal Zs. kétszer találta el a vasat, míg Bíró T. ziccert vétett, hogy a legnagyobb hazai helyzeteket említsük. A csíki gólhoz egy vendégjátékos, Szőcs asszisztált, miután gólpasszt adott Szolarjovnak. A vendégek Kiricsenko, illetve Novak egy-egy löketénél voltak veszélyesek. A második harmadra sem változott sokat a játék képe. Dominált a hazai csapat, rengeteg helyzetet kihagyott, és a megnyugtató második gólra sokat kellett várni, amikor Valchar mutatta meg klasszisát. A harmadik harmadra felébredt a Progym is. Alig hét perc alatt egyenlítettek. Előbb Valchar akarta két csatár mellől kihozni a korongot, de Kovjazin résen volt, aki szólóban megverte Onodit. Majd pár percre rá Alekszejev adott remek passzt Kozmának, aki fonákkal egyenlített. A piros-fehérek percei következtek, és igyekeztek kihasználni a hazai oldalon támadt zavart. Egymaga Kovjazin három remek gólszerzési lehetőséget hagyott ki, de mások nem tudták követni példáját. Az utolsó tíz percre visszaállt a korábban megszokott hazai fölény. A mindent eldöntő találat viszont az utolsó percben jött, emberelőnyben, amikor Gecse lövésébe remekül ért bele Kana, megszerezve első csíki gólját és egyben a három pontot. A Csíkszeredai Sportklub legközelebb szombaton 18 órától lép jégre, amikor a Ferencvárosi TC-t fogadja. Eredmény: Csíkszeredai Sportklub – Gyergyószentmiklósi Progym 3–2 (1–0, 1–0, 1–2) /Szolarjov (10.), Valchar (35.), Kana (60.), illetve Kovjazin (42.), Kozma (47.). Darvas Attila